ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وبا و گرسنگی جان ۸۰ درصد کودکان یمن را تهدید می کند

© REUTERS / Khaled Abdullahارسال کمک های بشردوستانه روسیه برای مردم یمن
ارسال کمک های بشردوستانه روسیه برای مردم یمن - اسپوتنیک ایران
روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی با تشریح اوضاع بغرنج یمن نوشت که جنگنده‌های عربستان اکثر زیرساخت‌های یمن را نابود کرده و مردم این کشور به آب تمیز و بهداشتی دسترسی ندارند و گرسنگی و وبا جان ۸۰ درصد از کودکان یمنی را با خطر مواجه کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی نوشت که سازمان ملل هشدار داده که کودکان یمن گروهی هستند که در حال تحمل سختی‌های جنگ یمن بوده و 80 درصد از کودکان این کشور احتیاج مبرم به غذا داشته و دو میلیون کودک نیز از سوء تغذیه حاد رنج می‌برند.
سه سال تجاوز عربستان به یمن، کشتارهای زیادی به همراه داشته و میلیون‌ها نفر از مردم این کشور علاوه بر اینکه با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند، آواره شده‌اند.
همچنین اقدام جنگنده‌های عربستان در نابودی زیرساخت‌های این کشور بدان معناست که 14.5 میلیون نفر از جمعیت این کشور که 8 میلیون نفر آنها را نیز کودکان تشکیل می‌دهند به آب تمیز و بهداشتی دسترسی نداشته و انتظار می‌رود که تعداد موارد بیماری وبا در این کشور تا پایان سال جاری میلادی به 600 هزار نفر برسد.
"بسمارک سوانگین" مسئول ارتباطات یونیسف گفت که نیمی از موارد احتمالی ابتلا به وبا و 25 درصد از تلفات این بیماری از کودکان بوده است.
بر اساس گزارش‌ها، صحنه‌هایی که در بیمارستان‌ها مشاهده می‌شود بسیار بغرنج و رقت انگیز بوده به گونه‌ای که کودکان بر روی زمین بیمارستان‌ها بوده و قادر به حرکت نبوده و پدران و مادرانشان نیز بدون هیچگونه توانایی در کنارشان قرار دارند.
سوانجین می‌گوید: زمانی که از مادران این کودکان درباره وضعیت پیش آمده سوال می‌شود تنها می‌گویند که امور خودشان را به خدا سپرده‌اند و این تمامی چیزی است که می‌توانند بگویند که نشان دهنده وسعت یاسی است که آن را احساس می‌کنند.
"کارولین آنینگ" مشاور سازمان نجات کودکان می‌گوید: سالن‌های عیادت بیماران در بیمارستان‌ها با نقص شدید تجهیزات و نیروی انسانی مواجه بوده و کودکان بر روی زمین بیمارستان معالجه می‌شوند و بر روی هر تخت 6 کودک خوابیده‌اند.
وی افزود: کشورهای مختلف تعهد داده بودند که طی سال جاری 2.1 میلیارد دلار به صورت کمک‌های بشردوستانه به یمن بدهند اما تا کنون فقط یک سوم از این کمک‌ها محقق شده است.
بسته بودن بندر اصلی الحدیدة و فرودگاه صنعاء نیز به پیچیده شده اوضاع منجر شده است.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала