پذیرایی از اعضای داعش در زندان های عربستان

© Sputnik / Mikhail VoskresenskiyБоец отряда народного ополчения "Соколы пустыни" держит флаг ИГИЛ, в исторической части Пальмиры
Боец отряда народного ополчения Соколы пустыни держит флаг ИГИЛ, в исторической части Пальмиры - اسپوتنیک ایران
Telegram
عربستان برای زندانیانی که عضو گروهک تروریستی داعش و یا القاعده بوده اند امکانات رفاهی خوبی را در زندان فراهم کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، عربستان معتقد است اظهار نظر و مطالبات حقوقی شهروندان برای بنیان این رژیم خطرناک است و در حالی که افرادی را که از حق آزادی بیان خود استفاده کرده با حکم اعدام سرکوب می کند در مقابل تلاش می کند بهترین امکانات رفاهی را برای زندانیانی که به دلیل پیوستن به گروه های تروریستی در زندان های این کشور به سر می برند، فراهم کند.

به تازگی در گزارش یک نشریه آمریکایی نوشته بودند که عربستان بخشی از زندان مذکور که حایر نام دارد را با دکوراسیون و امکانات رفاهی برای زندانیانی که عضو گروه های افراطی بوده اند، تجهیز کرده است. برنارد هگل استاد مطالعات خاورمیانه در دانشگاه پرینستون می گوید که این تسهیلات و شرایط ویژه ای که برای زندانیان جرائم تروریستی مهیا شده نشان دهنده ایدئولوژی و فلسفه حکومت عربستان است. زندانیان در این محل از استخر، ورزشگاه، زمین فوتبال، روانشناس، درمان طبی و سنتی بهره مند هستند و یک بار در ماه می توانند با همسرانشان ملاقات خصوصی داشته باشند.

وی با ابراز شگفتی از امکاناتی که در اختیار افراط گرایان قرار داده شده می گوید این در حالی است که سازمان های بین المللی حقوقی از جمله سازمان عفو بین الملل گزارش های زیادی درباره نقض آشکار مفهوم عدالت در سیستم قضایی عربستان منتشر کرده که نشان می دهد فعالان حقوق بشری را نه تنها در زندان ها شکنجه می کند بلکه مجازات مرگ را نیز برای آنها در نظر گرفته است.

بعضی ناظران می گویند که عربستان با این کار می خواهد وفاداری این گروه ها را برای خود تضمین کند.

در مقابل این امکانات رفاهی که رژیم آل سعود برای افراط گرایان و تروریست ها فراهم می کند، زندانیان عقیدتی و سیاسی با انواع شکنجه ها و حکم های سنگین قضایی رو به رو می شوند و بسیاری از آنها در دادگاه ها از داشتن حق وکیل محروم بوده و تنها به دلیل شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز به اعدام محکوم می شوند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала