مفتی چچن: وهابیت و تشیع در جمهوری ما راه به جایی نخواهند برد

© Sputnik / Ramil Sitdikov / ورود به گالری تصاویرВид на центральную мечеть им. Ахмата Кадырова "Сердце Чечни" и комплекс высотных зданий "Грозный Сити" в Грозном
Вид на центральную мечеть им. Ахмата Кадырова Сердце Чечни и комплекс высотных зданий Грозный Сити в Грозном - اسپوتنیک ایران
Telegram
صلاح مژییف، مفتی جمهوری چچن روسیه در پیام ویدئویی ویژه ای ممنوعیت توزیع کتب و مطبوعات تبلیغ کننده تشیع در خاک این جمهوری را مورد تفسیر قرار داد.

به گزارش اسپوتنیک، مفتی چچن اعلام کرد مراکز فرهنگی ایران در روسیه به ترویج تشیع اشتغال دارند و چنین اقداماتی "راه حقیقی اسلام را تحریف می کند". وی مجموعه فتواهای آیت الله سید علی سیستانی و کتاب های "شخصیت حضرت محمد" و "شخصیت علی ابن ابوطالب" اثر حسین سعیدی را از جمله چنین کتاب هایی دانست. به عقیده وی همچنین نباید از کتاب ها و ترجمه های تالیف شده از سوی پیروان تشیع در جمهوری چچن استفاده شود.
مفتی چچن گفت: نه وهابیت و نه تشیع در جمهوری چچن راه به جایی نخواهند برد… هیچگونه کتاب خارجی و بیگانه برای ما در جمهوری چچن به معرض فروش گذاشته نشده و توزیع نخواهد شد".
یادآور می شود رمضان قدیروف، رهبر جمهوری چچن روسیه در اوایل سال 2017 اجرای مراسم دینی شیعیان در خاک چچن و شرکت چچن ها در این مراسم را ممنوع کرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала