رهبر مخالفان اردوغان: تو دیکتاتور هستی!

© Sputnik / Anton Denisov / ورود به گالری تصاویرВид на город Анкара
Вид на город Анкара - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس بزرگترین حزب مخالف دولت ترکیه، اردوغان را به دخالت در سیستم قضایی متهم و وی را "دیکتاتور" توصیف کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت عصر ایران ، "کمال قلیچ داراوغلو" رهبر حزب "جمهوری‌خواه خلق" که اصلی‌ترین مخالف حکومت اردوغان (رئیس جمهوری ترکیه) است اتهامات تندی را علیه اردوغان مطرح کرد.
حزب جمهوی خواه خلق از 6 روز پیش تا کنون راهپیمایی اعتراض‌آمیزی را علیه دولت اردوغان برگزار کرده و رهبری می‌کند. این راهپیمایی از آنکارا تا استانبول به مسافت 425 کیلومتر در جریان است. این راهپیمایی در اعتراض به بازداشت یک نماینده پارلمان از این حزب برگزار می‌شود.

این نماینده به اتهام جاسوسی به 25 سال حبس محکوم شده است. کمال قلیچ داراوغلو این اتهام را سیاسی می‌داند و اردوغان را به دخالت در سیستم قضایی ترکیه متهم می‌کند.
" رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق در حضور هزاران شرکت‌کننده در این راهپیمایی گفت: همواره در کنار عدالت خواهم ایستاد… اگر کسی درباره حقوق من حرف بزند و بگوید که این حقوق به لطف دولت است خواهم گفت که او دیکتاتور است و اکنون می‌گویم که ای اردوغان؛ تو دیکتاتور هستی.
پیش از این رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفته بود که اجازه دادن به حزب جمهوری‌خواه برای برگزاری راهپیمایی لطفی از طرف دولت به این حزب است.

اردوغان همچنین شرکت‌کنندگان در راهپیمایی را به ارتباط با کودتاگران متهم کرده و خطاب به آنان گفته بود: تعجب نکنید اگر از طرف دستگاه قضایی احضار شدید.

حزب جمهوری خلق با گرایش لائیک اصلی‌ترین حزب مخالف دولت کنونی ترکیه است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала