الجبوری: تجریه طلبی در عراق را نمی پذیریم

© Flickr / Benno Hansenالجبوری: تجریه طلبی در عراق را نمی پذیریم
الجبوری: تجریه طلبی در عراق را نمی پذیریم - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس پارلمان عراق مخالفت خود را با هر گونه طرحی که منجر به تجریه عراق شود را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق گفت که مخالف هر گونه طرحی که به تجزیه عراق منجر شود،بوده  آنرا غیر قابل قبول دانست. وی خاطرنشان کرد که ما با برگزاری همه پرسی در استان ها در صورت رعایت قانون اساسی نیستیم، اما هرگونه طرحی که منجر به تجزیه عراق گردد را رد می کنیم. 
وی درباره انتخابات شوراها که قرار است سپتامبر آینده در این کشور برگزار شود، گفت: به‌طور عملی امکان برگزاری انتخابات شوراها در موعد مقرر وجود ندارد، اما انتخابات پارلمان در موعدی که قانون مشخص کرده، برگزار می‌شود.
الجبوری در خصوص بازگشت آوارگان گفت: درخواست آوارگان برای بازگشت به منازلشان خواسته‌ای اصلی است، اما برخی از گروه‌های مسلح از بازگشت آنها جلوگیری می‌کنند. ما برنامه‌ای زمانی برای بازگشت آوارگان به مناطقشان تدوین می‌کنیم.
تصمیم اقلیم کردستان عراق برای برگزاری همه‌پرسی با مخالفت‌های گسترده در سطح بین المللی مواجه شده است و کشورهای مختلف حمایت خود را از وحدت سرزمینی این کشور اعلام کرده‌اند.
روسیه بر وحدت سرزمینی عراق و حل و فصل اختلافات بین دولت محلی اقلیم کردستان عراق و دولت مرکزی این کشور تأکید کرده است.
آمریکا نیز از این تصمیم اقلیم کردستان عراق ابراز نگرانی کرده و آلمان درباره اتخاذ گام‌های یک‌جانبه در این پرونده هشدار داده است.
ایران نیز بر وحدت سرزمینی عراق و حل و فصل اختلافات در چارچوب قانون اساسی این کشور تأکید کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала