ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

العربیه: سه نفر از نیروهای سپاه پاسداران توسط گشت دریایی عربستان دستگیر شدند

© AP Photo / Mahdi Marizadالعربیه: سه نفر از نیروهای سپاه پاسداران توسط گشت دریایی عربستان دستگیر شدند
العربیه: سه نفر از نیروهای سپاه پاسداران توسط گشت دریایی عربستان دستگیر شدند - اسپوتنیک ایران
یکی از رسانه های عربستان سعودی از دستگیری سه نفر از نیروی های سپاه پاسداران ایران در نزدیکی میدان نفتی مرجان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، العربیه طی خبری مدعی شد که گشت دریایی عربستان روز جمعه 3 نفر از نیروهای سپاه پاسداران را نزدیک میدان نفتی مرجان بازداشت کرده‌اند.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که "مجید آقابابایی" مدیرکل امور مرزی وزارت کشور ایران با تأیید کشته شدن یک صیاد ایرانی توسط گارد مرزبانی عربستان گفت: دو قایق ایرانی که در حال ماهی‌گیری در آب‌های خلیج فارس بودند بر اثر امواج دریا از مسیر خود خارج می‌شوند.
وی افزود: بر این اساس و بدون تأیید این مسئله که قایق‌های ایرانی وارد مرزهای عربستان شوند، تیراندازی از سوی گارد مرزبانی این کشور به‌سوی قایق‌های ایرانی صورت می‌گیرد و یک صیاد ایرانی بر اثر اصابت تیر به کمرش کشته می‌شود.
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور ایران تصریح کرد: این کار عربستان مطابق با اصول انسانی نبوده و حتی با فرض ورود قایق‌های ایرانی به مرزهای عربستان بر اثر امواج دریا آنها مجاز به شلیک به‌سوی قایق‌های ایرانی نبودند.
آقابابایی تصریح کرد: ما در حال پیگیری این موضوع هستیم تا مشخص شود که آیا قایق‌های ایرانی وارد مرز عربستان شده بودند یا خیر. این کار عربستانی‌ها مطابق با اصول انسانی و دریانوردی نبوده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала