مفتی اعظم عربستان درباره قطر چه نظری دارد؟

© Fotolia / iPicsمفتی اعظم عربستان درباره قطر چه نظری دارد؟
مفتی اعظم عربستان درباره قطر چه نظری دارد؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
مفتی اعظم عربستان معتقد است که اقدامات عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی علیه قطر به نفع مسلمانان و مردم این کشور است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ، مفتی اعظم عربستان در گفتگو با روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاه بیان داشت که اقدامات اخیر عربستان و برخی کشورهای دیگر علیه قطر ، درست بوده و به نفع مسلمانان است و برای آینده خود قطری‌ها مفید است. این اقدامات بر پایه حکمت و بصیرت است و برای همگان فایده دارد!»
این مفتی معتقد است: «ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان یک "سیاستمدار خبره" است که اطلاعات زیادی دارد و در مسیر "خیر و خوبی" حرکت می‌کند. "اتهاماتی" که به عربستان وارد شده "باطل و دروغین" است. عربستان یک کشور اسلامی "درستکار" است و "خدمت" زیادی به اسلام و مسلمانان کرده است. عربستان یک کشور امن و مطمئن است و "در امور هیچ کسی مداخله نمی‌کند" و در مسیر "حق" حرکت می‌کند. از هیچ کسی بدی ندیده است چراکه "همیشه در مسیر درست" بوده است!»
وی ادامه داد: «تلاش‌هایی برای خدشه‌دار کردن چهره محمد بن عبدالوهاب(بنیانگذار دیدگاه جدیدی در مذهب سنی حنبلی است که بعدها به نام وهابیت در میان مسلمانان و علمای سنی عربستان سعودی ریشه گرفت) وجود دارد. دعوت وی یک دعوت "اصلاح گرایانه" برای دوری از "شرک" بود. بیانیه‌ای که اخیرا نوادگان محمد بن عبدالوهاب صادر کرده و از انتساب به امیر سابق قطر برائت کردند برای همگان واضح بود. کسی که خود را به محمد بن عبدالوهاب منسوب می‌کند درحالی که از وی نیست باید این را ترک کند.»

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала