شرکت روسی "ترانس ماش هولدینگ" وارد ایران می شود

© Sputnik / Vladimir SmirnovЛокомотив едет по Восточно-Сибирской железной дороге в районе станции "Большой луг" в Иркутской области
Локомотив едет по Восточно-Сибирской железной дороге в районе станции Большой луг в Иркутской области - اسپوتنیک ایران
Telegram
ممکن است شرکت روسی "ترانس ماش هولدینگ" برای مدرنیزاسیون یا تحویل لوکوموتیو در ایران شرکت های مشترک تاسیس کند و کریل لیپا مدیر کل آن امیدوار است در این شرکت ها پاکت کنترل سهام را به دست آورد.

به گزارش اسپوتنیک، توافقتنامه مقاصد بین "ترانس ماش هولدینگ" و طرف ایرانی در ماه مارس امضا شده اما هنوز شرکای ایرانی مشخص در این طرح انتخاب نشده اند.
کریل لیپا اعلام کرد ترانس ماش هولدینگ این توافقنامه را در چارچوب بازدید حسن روحانی، رئیس جمهور ایران از روسیه با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران امضا کرد. قرار است چند شرکت در ایران با هدف تولید یا تحویل محصولات تاسیس شود که تحت کنترل "ترانس ماش هولدینگ" قرار خواهند داشت.
طبق ارزیابی "ترانس ماش هولدینگ"، حجم بالقوه معاملات با طرف ایرانی دو میلیارد دلار خواهد بود. قرار است واگن های مترو، لوکوموتیو، واگن های قطارهای مسافربری به ایران صادر شود. سخن بر سر چند طرح است که یکی از انها مدرنیزاسیون 50 لوکوتیو ساخت شرکت Alstom با استفاده از موتور دیزلی ساخت کارخانه "ترانس ماش هولدینگ" در شهر کالومنا روسیه را در نظر می گیرد.
همچنین "ترانس ماش هولدینگ" در حال بررسی تحویل 40 لوکوموتیو برقی به ایران در چارچوب طرح شرکت راه آهن روسیه برای برقی کردن خط آهن گرمسار ـ اینچه برون است.به گفته آقای لیپا همچنین شرکت زیمنس و گروه صنعتی روسی "سینارا" به صادرات لوکوموتیو به ایران علاقمند است.انتخاب صادر کنندگان وابسته به ان است که محصولات تا چه حد در محل صورت بگیرد چون طرف ایرانی در این امر بسیار ذینفع است. خود قرارداد 1.2 میلیارد دلاری مربوطه برای برقی کردن خط آهن گرمسار ـ اینچه برون در ماه مارس بین شرکت های راه آهن روسیه و ایران به امضا رسیده است.
طبق ارزیابی "ترانس ماش هولدینگ"، در حال حاضر چند موسسه در ایران وجود دارد که می توان آنها را برای تولید ماشین ها و تجهیزات راه آهن مدرنیزه کرد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала