دردهایی که نباید نادیده بگیریم

© Fotolia / ALDECAstudioدردهایی که نباید نادیده بگیریم
دردهایی که نباید نادیده بگیریم - اسپوتنیک ایران
Telegram
همه دردهایی که در بدن شما به وجود می آیند باعث نگرانی نیستند اما دردهایی هم وجود دارند که به طور ناگهانی به وجود می آیند و با تب همراهند در این صورت نباید از کنار آنها به سادگی رد شد.

به گزارش اسپوتنیک ، عصر ایران به نقل از "تودی" نوشت: درد یکی از ابزارهایی هشدار برای بدن درباره وجود مشکل است. بعضی از دردها، حتی اگر کوچک و جزئی باشند، نباید نادیده گرفته شوند و به توجه فوری نیازمندند.
دردی شدید بین تیغه های شانه ممکن است نشانه یک حمله قلبی باشد
تقریبا 30 درصد از کسانی که حملات قلبی را تجربه می کنند، با نشانه کلاسیک فشار در قفسه سینه مواجه نیستند. درد بین تیغه های شانه همانند درد در آراواره، تنگی نفس و حالت تهوع در میان زنان شایع‌تر است. اگر با این نشانه ها مواجه هستید (احتمالا با بیش از یک نشانه)فورا به پزشک مراجعه کنید.

سردرد بسیار شدید و ناگهانی ممکن است یک آنوریسم باشد.
هر کسی در دوران زندگی خود سردردهای خفیف یا متوسط را تجربه می کند، که به طور معمول با مصرف مسکن های بی نیاز از نسخه پزشک بهبود می یابند. اما اگر شدیدترین سردرد در طول زندگی خود را که به ناگاه شکل گرفته است، تجربه می کنید، نیازمند دریافت کمک پزشکی هستید. با اورژانس تماس بگیرید. تا بیمارستان رانندگی نکنید.
یک سردرد میگرنی با احساس تهوع، حساسیت به نور و صدا همراه است و به تدریج پیشرفت می کند.
خونریزی در مغز به علت پارگی آنوریسم شایع نیست، اما زمانی که رخ می دهد، نیازمند اقدام سریع است. جراح با ترمیم آسیب دیدگی می تواند جان بیمار را نجات دهد. اگر بیمار به درستی درمان نشود، این شرایط می تواند به مرگ وی منجر شود. برای تسکین سردرد شدید و ناگهانی آسپرین مصرف نکنید، زیرا با رقیق کردن خون می تواند خونریزی را تشدید کند.

درد مبهم در شکم که به سمت پایین سمت راست سرایت می کند ممکن است نشانه ی آپاندیسیت باشد
درد معمولا از مرکز شکم شروع شده و به تدریج به سمت راست حرکت می کند. اگر آپاندیس پاره شده باشد، این شرایط می تواند عوارض خطرناکی را موجب شود، زیرا باکتری های فراوانی وارد جریان خون شده و کل بدن را آلوده می سازند. اگر چنین احساسی دارید، مستقیم به بخش اورژانس بروید.

دندان دردی که شما را از خواب بیدار می کند ممکن است به علت سایش و فشار دندان ها روی یکدیگر باشد
فشار مکرر دندان ها روی یکدیگر می تواند باعث التهاب عصب درون دندان شده و مینای دندان را فرسوده می کند. شما ممکن است در نهایت با ترک خوردگی دندان تا ریشه مواجه شوید که به کشیدن دندان منجر می شود. از عوارض ساییدن و فشار دادن دندان ها روی یکدیگر که اغلب به واسطه استرس شکل می گیرد، می توان با استفاده از گاردهای محافظ جلوگیری کرد. بر همین اساس، مراجعه به دندانپزشک در صورتی که احساس می کنید با این مشکل مواجه هستید، اهمیت دارد.

احساس درد در ناحیه کمر که با تب همراه است نشانه عفونت کلیه است.
تب، حالت تهوع و کمر درد تنها با وجود مشکل در معده ارتباط ندارند. این شرایط با نفوذ باکتری ها به دستگاه ادراری و ورود به کلیه ها که شرایط عفونت را وخیم‌تر می سازد، نیز شکل می گیرد. ممکن است در ابتدا نشانه های عفونت دستگاه ادراری، مانند درد هنگام دفع ادرار، را تجربه کنید، اما برخی افراد نیز هیچ نشانه ای را تجربه نمی کنند. برای درمان احتمالا به دریافت آنتی بیوتیک نیاز دارید.
زنان بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری قرار دارند، که پیش زمینه عفونت کلیه است. اگر عفونت کلیه درمان نشود، می تواند باعث از کار افتادن این اندام شود. اما به طور معمول عفونت کلیه چنان دردناک است که افراد نمی توانند آن را نادیده بگیرند.

گرفتگی های عضلانی قاعدگی که با مصرف دارو بهتر نمی شوندممکن است به علت اندومتریوز باشد

اگر داروهای مسکن به بهبود گرفتگی های عضلانی قاعدگی کمک نمی کنند، ممکن است اندومتریوز دلیل آن باشد. اندومتریوز مانع باروری می شود و شرایطی شایع است. چهل درصد از 60 درصد زنانی که قاعدگی های بسیار دردناک را تجربه می کنند، ممکن است به اندومترویز مبتلا باشند.
در صورتی که فرد برای باردار شدن تلاش نمی کند، روند درمان می تواند با تجویز قرص های ضد بارداری توسط پزشک شروع شود. اگر درد همچنان ادامه یابد، ممکن است به عمل جراحی برداشت بافت نیاز باشد.

نقطه ای حساس روی ساق پا ممکن است نشانه ترومبوز سیاهرگی باشد.
اگر ناحیه کوچک روی پای شما دردناک است، امکان دارد با ترومبوز سیاهرگی عمقی، لخته خونی در سیاهرگ روبرو شوید. این نقطه می تواند قرمز رنگ باشد و هنگام لمس گرم‌تر از نواحی دیگر احساس شود. احتمال ابتلا به ترومبوز سیاهرگی عمقی در صورت مصرف قرص های ضد بارداری یا سفر طولانی مدت با خودرو یا هواپیما بیشتر است. در صورت تورم اندک و عدم افزایش سریع درد، مراجعه فوری به پزشک نیاز نیست، اما این کار را نباید به تاخیر بیندازید. اندازه لخته خون می تواند بزرگتر شود یا از جای خود جدا شده و به سمت ریه ها حرکت کند و مانع گردش خون شود.
همچنین، لخته خون می تواند وارد قلب یا مغز شده و موجب شکل گیری سکته قلبی یا سکته مغزی شود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала