ممنوعیت استفاده از برقع و نقاب در موصل

© AP Photo / Fred Ernstممنوعیت استفاده از برقع و نقاب در موصل
ممنوعیت استفاده از برقع و نقاب در موصل - اسپوتنیک ایران
Telegram
ارتش عراق استفاده از برقع و نقاب را برای زنان ساکن مناطق آزاد شده موصل از تصرف تروریست ها را ممنوع کرد. The Independent نوشت، این یکی از اقدامات طراحی شده برای امنیت در ماه رمضان می باشد.

به گزارش اسپوتنیک؛ پلیس در استان نینوا که مرکز اداری موصل می باشد اعلام کرد؛ با کمک این قوانین جدید، تروریست ها با پوشش زنانه نمی توانند به امکان عمومی وارد شوند.
همچنین در این شهر تردد با موتور سیکلت هایی که تروریست ها از آنها برای انجام حملات انتحاریدر مناطق آزاد شده استفاده می کردند، محدود گردیده.
رمضان یک ماه مقدس و ماه روزه داری مسلمانان می باشد. در طول این ماه مسلمانان در طی روز آب و غذا نخورده و بیشتر به دعا و نیایش برای نزدیکی به خدا می پردازند.
The Independent می نویسد، در سال های اخیر تعداد حملات افراط گرایان در ماه رمضان به طور قابل توجهی افزایش یافته. از زمان آغاز ماه رمضان در تاریخ "27 مه"، حملات تروریستی عظیمی در بغداد (26 کشته) و کابل (بیش از 90 کشته) روی داده.
در ژانویه 2017 ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا وارتش عراق موفق شدند مناطق شرقی موصل را از تصرف تروریست ها خارج کنند. همچنین عملیات آزادسازی مناطق غربی از ماه فوریه آغاز شده.
در این عملیات نیروی زمینی ارتش عراق، نیروهای ویژه این کشور و نیروهای مردمی شرکت دارند. نیروی هوایی ائتلاف بین المللی نیز وظیفه پشتیبانی از نیروهای عراق در این عملیات بر عهده دارند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала