ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

قاسمی: به هیچ وجه هواپیمایی حامل مقامات نظامی عربستان وارد ایران نشده

© Sputnik / Somayeh Pasandideوزارت امور خارجه ایران мид ирана иран
وزارت امور خارجه ایران мид ирана иран - اسپوتنیک ایران
سخنگوی وزارت خارجه، خبر منتشر شده در ارتباط با نقض حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران توسط هواپیمای حامل مقامات نظامی عربستان سعودی و مماشات وزارت امور خارجه در فرود این هواپیما و بازگشت آن به فرودگاه مبدا را به شدت تکذیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا- بهرام قاسمی در مورد روایت اشتباه ازنقض حریم هوایی ایران و مماشات وزارت امور خارجه در این ارتباط اظهار کرد: به هیج وجه بحث ورود هواپیمای دولت عربستان به حریم هوایی ایران مطرح نبوده است.

وی افزود: در روز پنج‌شنبه هفته گذشته یک هواپیمای وابسته به یک شرکت خصوصی حامل مدیر یکی از شرکت‌های نفتی روسیه از فرودگاه «دمام» عربستان قصد پرواز به سمت روسیه را داشته است که با توجه به عادی بودن سرنشینان آن، شرکت هواپیمایی مذکور از کانال‌های معمول  و رایج در این‌گونه پروازها قبلا مجوز پرواز خود به سمت مسکو را از ایران دریافت کرده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: هواپیمای مذکور بعد ورود به حریم هوایی ایران، تصمیم به تغییر مسیر می‌دهد و اعلام می‌کند که قصد حرکت به سمت کشور قرقیزستان را دارد و تقاصای مجوز برای این مسیر را می‌کند، اما چون مجوز پرواز دریافتی آن به مقصد مسکو بود، خلبان این هواپیما دلیل تغییر مسیر را کمبود بنزین برای پرواز تا مسکو عنوان می‌کند و با توجه به این‌که پیشنهاد فرود برای سوخت‌گیری در فرودگاه‌های ایران را نمی‌پذیرد و از دیگر سو در آن لحظه امکان صدور مجوز جدید نیز برای این پرواز وجود نداشته است، اعلام می‌کند به مبدا اصلی بازگشت خواهد کرد.

وی تصریح کرد: لازم به یادآوری است وزارت امور خارجه در ورود و خروج این هواپیما به حریم هوایی ایران هیچ نقش و دخالتی نداشته و آن‌چه به ناروا به وزارت امور خارجه نسبت داده شده است، کلامی نادرست، غلط و شدیدا تکذیب می‌شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала