ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید
گزارش و تحلیل

نزدیکی ایران و قطر به ضرر کی است؟

© AP Photo / Kamran JebreiliA Qatari woman walks in front of the city skyline in Doha, Qatar.
A Qatari woman walks in front of the city skyline in Doha, Qatar. - اسپوتنیک ایران
به گزارش تارنمای «الوطن»، نماینده رسمی خبرگزاری قطر روز چهارشنبه اعلام کرد که وبسایت این خبرگزاری مورد حمله هکر ها قرار گرفت و متن رئیس آن کشور شیخ تمیم بن حمد الثانی با واقعیت وجه مشترکی ندارد

این اعلامیه پس از آن منتشر شد که در چندی پیش در تارتمای آن خبرگزاری قطعاتی از سخنرانی امیر قطر در مراسم پایان دوره های تحصیلی افسران دوحه منتشر شد. چند رسانه عربی و غربی این مطالب را منتشر کردند و رسانه‌های عربی امیر قطر را به باد انتقاد گرفتند

علت انتقاد سخنانی بود که به امیر نسبت داده شد گفته بود: «داشتن روابط متشنج با ایران خردمندانه نبود زیرا این کشور قدرت نیرومند و ضامن ثبات در منطقه است». به گفته امیر، «ایران دارای وزنه مهمی در منطقه و در جهان اسلام است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت».

مقام های عربستان سعودی و امارات عربی متحده به این قضیه توجه زیادی دادند، هرچند که متن آن بیانیه از سایت حذف شد و یا درست تر گفته شود به عنوان حمله هکر ها معرفی گردید، سران عرب باز هم راضی نشده و دست به اقدام های قطعی زدند. به گزارش کانال «المنار» لبنان، مقامات عربستان کانال مطرح «الجزیره» قطر و دیگر رسانه‌های اینترنتی را به خاطر «سخنان شجاعانه» امیر قطر» فیلتر کردند.

به عقیده حسن هانی زاده کارشناس در امور بین الملل، سردبیر سابق خبرگزاری مهر، همانا برای عربستان سعودی فایده ندارد که قطر به ایران نزدیکی پیدا کند. وی در مصاحبه با اسپوتنیک اشاره کرد که این قضیه و واکنش پرشور بعدی کشور های عرب نسبت به خبرگزاری قطر نشان دهنده ضعف عربستان و شکاف در کشور های عربی خلیج فارس است. وی در ادامه چنین گفت:

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала