ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آغاز مبارزه گسترده رئیس جمهور فیلیپین با شورشیان داعش در این کشور

نیروهای مسلح فیلیپین شهر ماراوی در جنوب این کشور را از شبه نظامیان هوادار داعش آزاد کردند.

به گزارش اسپوتنیک- اکنون مدتهاست که در منطقه «ماراوی» در جنوب فیلیپین حکومت نظامی برقرار است و به همین دلیل خلوت و خالی از سکنه بوده  و همچنین تقریبا همه ساکنان این شهر 200 هزار نفری از آنجا فرار کرده اند.

نبرها هنگامی آغاز شد که نظامیان تلاش کردند سرکرده گروه محلی ابوسیاف را که با داعش بیعت کرده بود، دستگیر کنند. شبه نظامیان در پاسخ به این عملیات نیروهای دولتی، بخشی از شهر ماراوی را به تصرف خود در آورده، خانه ها را آتش زده و به گروگان گیری پرداختند. آنها یک کشیش کاتولیک و تعدادی از مسیحیان را به گروگان گرفتند. شبه نظامیان هوادار داعش همچنین رئیس پلیس محلی را سربریده و پرچم سیاه داعش را به اهتزاز در آوردند.

صدها آواره به همراه کودکان خود به مدارس و اردوگاه نظامی پناهنده شده اند.

بر اساس این گزارش، نظامیان و ماشین های زرهی همچنین وارد شهر «داوائو» شده اند که دوترته ، رئیس جمهور کشور 22 سال قبل شهردار آنجا بود.

ده ها سال است که ارتش فیلیپین در حال نبرد با نیروهای افراط گرا می باشد. شورشیان ابتدا خواستار خومختاری بودند اما چندی پیش اعلام بیعت با داعش کردند. اکثریت فیلیپینی ها کاتولیک هستند. اقلیت مسلمان فیلیپین بیشتر در جنوب این کشور زندگی می کند.

رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین خطاب به شورشیان اعلام کرد:" من در برابر خدا و ملت سوگند خورده ام که از کشور دفاع نموده و به این سوگند وفادار هستم. اگر من مردن شما را صلاح بدانم، خواهید مرد. اگر با ما بجنگید، خواهید مرد.اگر بطور آشکار از حکومت نافرمانی کنید، خواهید مرد. اگر این به معنای هلاکت تعداد زیادی از مردم باشد، چنین خواهد شد".

 

 

 

 

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала