ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عربستان دشمن اسرائیل نیست

© Sputnik / Vladimir Astapkovich / ورود به گالری تصاویرعربستان دشمن اسرائیل نیست
عربستان  دشمن اسرائیل نیست - اسپوتنیک ایران
رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی اسرائیل از منافع مشترک بین این کشور و عربستان سخن گفت و تصریح کرد که ریاض دشمن تل‌آویو به شمار نمی‌رود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، عاموس یادلین رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی اسرائیل و رئیس کنونی مرکز مطالعات امنیت (INSS) این کشور گفت: ابزارها و ادوات نظامی که عربستان در قالب قرارداد بزرگ تسلیحاتی با آمریکا دریافت خواهد کرد، خطری برای اسرائیل به شمار نمی‌رود.
یادلین در گفت‌وگو با روزنامه اسرائیلی هاآرتص افزود: مانند هر مسئله امنیتی، جنبه‌های زیادی وجود دارد که برخی مثبت و برخی خطرناک است.
وی تصریح کرد: باید در وهله اول در این قرارداد سلاح، به منافع مشترکی که بین اسرائیل و عربستان در قبال تهدیدهای مرکزی در خاورمیانه ایجاد شد، نگاه کنیم.
یادلین با بیان اینکه "عربستان امروز یک دشمن مؤثر برای اسرائیل نیست"، در عین حال افزود: کشوری مثل عربستان با مشکل ثبات مواجه است. در صورت وقوع تغییری در حکومت این کشور، این سلاح‌ها در دستان رژیمی با خصومت بیشتر درقبال اسرائیل قرار خواهد گرفت و اما این احتمال زیاد نیست.
یادلین گفت: در این وضعیت، آمریکا تحویل قطعات یدکی و مشاوره به عربستان را قطع خواهد کرد و فعالیت کادر پروازی خارجی متوقف خواهد شد.
این روزنامه همچنین به نقل از برخی منابع در دستگاههای امنیتی اسرائیل نوشت: این دستگاهها به عربستان به‌عنوان کشوری نگاه می‌کنند که "تهدید مستقیمی" برای اسرائیل به شمار نمی‌رود و در جرگه مصر قرار می‌گیرد که در سالهای اخیر از سلاح‌های پیشرفته غربی برخوردار می‌باشد اما با اسرائیل "توافقنامه صلح" امضا کرده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала