هدف خاص داعشی ها از تخریب جنون آمیز موزه ها

© Wikipedia / Mappoداعشی ها شش مجسمه باستانی از جمله شیر "اللات" را در پالمیرا تخریب کردند
داعشی ها شش مجسمه باستانی از جمله شیر اللات را در پالمیرا تخریب کردند - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری ایران، با اشاره به نقش موزه‌ها در پاسخ دادن به سؤالات و مجهولات تاریخی، گفت: با تعریفی که از عدل داریم موزه‌ها محل برقراری عدل است.

به‌گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سید‌محمد بهشتی به مناسب روز جهانی موزه‌ها اظهار داشت: براساس تعریفی که از عدل داریم، عدل یعنی هر چیزی را در جای واقعی خودش قرار بدهیم و با توجه به نقشی که موزه‌ها در این خصوص دارند می‌توان موزه‌ها را محل برقراری عدل خواند.

وی افزود: در تاریخ سؤالات و مجهولات مختلفی وجود دارد که علم موزه‌داری به این مجهولات و ابهامات پاسخ داده و توانسته است چراغ روشنی برای تاریخ باشد.

بهشتی اضافه کرد: مجهولات، سؤالات و ابهاماتی در تاریخ وجود دارد که در زندگی روزمره محل مناقشه است و این مناقشه‌ها باعث می‌شود تا هیچ‌چیز در جای خود قرار نگیرد که باعث به‌وجود آمدن ظلم و از بین رفتن عدل و در نتیجه پدید آمدن ظلمت و تاریکی می‌شود، اما موزه‌ها کمک می‌کنند تا هر چیزی در جای واقعی خودش قرار گیرد.

رئیس پژوهشگاه میراث‌‎فرهنگی و گردشگری خاطرنشان کرد: آثار موزه‌های و میراث‌فرهنگی چراغ راه تاریخ و آینده هر جامعه است؛ برای همین است که شاهدیم گروه‌هایی مانند داعش اقدام به تخریب آثار فرهنگی و از بین بردن اشیای موزه‌ای می‌کنند چراکه آنها خوب می‌دانند آنچه باطل‌السحر آنهاست همین اشیای موزه‌ای و آثار تاریخی و تمدنی است و نورافکنی است که راه را نشان می‌دهد؛ بنابراین با هدف خاصی آنها را تخریب می‌کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала