ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

احتمال جنگ میان دو کره با تازه ترین آزمایش موشکی کره شمالی

© REUTERS / KCNAعدم اطمینان سئول از دانش فن آوری موشکی کره شمالی
عدم اطمینان سئول از دانش فن آوری موشکی کره شمالی - اسپوتنیک ایران
رئیس جمهوری جدید کره جنوبی می گوید تهدید های موشکی و هسته ای همسایه شمالی را تحمل نمی کند و احتمال می دهد درگیری های مرزی بین ۲ کشور با افزایش همراه باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر- فرانس پرس امروز در گزارشی آورد، «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی که تنها یک هفته از طول دوره زمامداری وی می گذرد، درباره تشدید احتمال درگیری های مرزی با کره شمالی هشدار داد.

به فاصله ۴ روز پس از تازه ترین آزمایش موشکی کره شمالی که ظاهرا بُرد راکت آن در مقایسه با دفعات قبل بیشتر بوده است؛ مون درباره سرعت پیشرفت پیونگ یانگ در فناوری موشکی هشدار داد و گفت: سئول تحریک ها و تهدیدهای هسته ای کره شمالی را بر نمی تابد.

در همین راستا، وی احتمال تشدید درگیری ها در مرز آبی مشرف به ساحل غربی کره جنوبی و همچنین مرز خاکی مشترک بین ۲ کشور را مطرح کرد.

اظهارات اخیر مون در حالی مطرح می شود که وی وعده داده است برای تحقق صلح پایدار در شبه جزیره کره، تا جایی که ممکن است انعطاف پذیر باشد و در این راه حتی اگر صلاح ببیند با «کیم جونگ اون» رهبر جوان کره شمالی نیز دیدار کند.

در عین حال، وزارت اتحاد و آشتی کره جنوبی امروز چهارشنبه از لزوم برقراری مجدد خطوط ارتباطی میان ۲ کشور در راستای مذاکره و کمک به رفع تحریم های پیونگ یانگ، خبر داد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала