ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نخستین هواپیماهایATRبه ایران ایر تحویل داده شد

© REUTERS / Regis Duvignau نخستین هواپیماهایATRبه ایران ایر تحویل داده شد
نخستین هواپیماهایATRبه ایران ایر تحویل داده شد - اسپوتنیک ایران
خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع اعلام کرد که ایران ایر روز سه شنبه چهار فروند هواپیمای ۶۰۰-۷۲ ATR را تحویل می گیرد.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری ایسنااطلاع داد: به نقل از مقامات صنعت هواپیمایی ایران و اروپا ، چهار فروند هواپیمای توربوپراپ که لوگوی ایران ایر بر روی آنها کشیده شده است، قرار است روز سه شنبه در مقر ATR در تولوز تحویل داده شوند و روز چهارشنبه وارد تهران شود.
با تحویل این هواپیماها، تعدااد هواپیماهای مسافربری غربی جدیدی که از زمان لغو تحریم‌های هسته ای علیه تهران و گشایش مجدد تجارت، به ایران تحویل داده شده‌اند، به هفت فروند می‌رسد.
شرکت هواپیمایی ایران ایر ۲۰ فروند از این هواپیماها را که ساخت جوینت ونچر میان ایرباس و لئوناردوی ایتالیا است، سفارش داده است و قرار است چهار فروند از این هواپیماها در مسیرهای منطقه‌ای محروم مورد استفاده قرار گیرند.
مدل ۶۰۰-۷۲ ATR با ظرفیت ۷۰ صندلی، بر مبنای قیمت اعلام شده ۲۶.۸ میلیون دلار ارزش دارد.
انتظار می‌رود ایران ایر ۱۶ فروند ATR دیگر را تا پایان سال ۲۰۱۸ تحویل بگیرد که شامل پنج فروند دیگر در سال جاری خواهد بود.
ایران ایر تاکنون سه فروند ایرباس تحویل گرفته که بخشی از سفارش این شرکت برای خرید ۱۸۰ فروند هواپیمای مسافربری از غول اروپایی ایرباس و شرکت آمریکایی بوئینگ بوده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала