ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ارتباط با موجودات فرازمینی منجر به نابودی زمین می شود+(عکس)

© REUTERS / NASAВид на Землю из открытого космоса
Вид на Землю из открытого космоса - اسپوتنیک ایران
استیون هاوکینگ با اشاره به تلاش های گستردۀ دانشمندان برای ارتباط با موجودات فرازمینی احتمالی در سیاره ها و کهکشان های دیگر گفت: این ارتباط می تواند پیامدهایی وحشتناک داشته باشد، زیرا ممکن است موجوداتی که با آن ها ارتباط برقرار می کنیم؛ بسیار باهوش تر و قوی تر از انسان باشند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین — استیون هاوکینگ که از دانشمندان بزرگ فیزیک نظری است، دربارۀ هرگونه تلاش برای ارتباط با موجودات فرازمینی هشدار داد و پیامدهای چنین تلاشی را وحشتناک خواند.

هاوکینگ تاکید کرد: اگر نتوانیم زبانی مشترک با موجودات فرازمینی پیدا کنیم، جنگ هایی ویرانگر، دامنگیر کرۀ زمین خواهد شد. فکر نمی کنم ارتباط با این موجودات، کار درستی باشد، زیرا ساکنان دیگر کهکشان ها، تفاوت هایی ریشه ای و فرافیزیکی با انسان دارند و زبان و اندیشه ای متفاوت با ما دارند و یافتن راهی برای سازش با آنان، محال خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: هرگونه ارتباط با موجودات فرازمینی، سبب خواهد شد که آن ها زمین را اشغال کنند و انسان ها را به بردگی بگیرند.

هاوکینگ تاکید کرد: هیچ دلیلی وجود ندارد که ارتباط با موجودات فرازمینی را توجیه کند، زیرا ممکن است آن ها با استفاده از هوش و قدرتشان، کرۀ زمین را در عرض چند ثانیه نابود کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала