ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

10 راه افزایش سوخت و ساز بدن

© Photo / Pixabay10 راه افزایش سوخت و ساز بدن
10 راه افزایش سوخت و ساز بدن - اسپوتنیک ایران
نوشیدن آب، لبنیات بیشتر، کاهش استرس، کاهش نمک، کاهش آهن در بدن، عدم تحرک و .... باعث افزایش سوخت و ساز بدن شما و در نتیجه کاهش وزن بدن می گردد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصر ایران، سوخت و ساز اثر چشمگیری بر چگونگی تغذیه سلول های بدن با انرژی و مواد مغذی دارد. اختلال در سوخت و ساز حتی می تواند موجب اضافه وزن می شود.

در فهرست زیر 10 راه جهت کاهش وزن با استفاده از افزایش سوخت و ساز بدن تعیین گردیده است:

1 — وعده های غذایی خود را برنامه ریزی کنید

بدن انسان هوشمند است. اما اگر وعده های غذایی شما بی برنامه و نامنظم باشد، بدن به جای استفاده از انرژی آن را ذخیره می کند زیرا اطمینان ندارد چه زمانی انرژی بیشتر دریافت خواهد کرد. غذا خوردن هر سه 3 تا 4 ساعت یک بار به بدن در استفاده از تمام انرژی خود کمک خواهد کرد.

2 — مایعات بیشتری بنوشید

مصرف مایعات به میزان کافی به سوخت و ساز بهتر منجر می شود. هنگامی که بدن با کم آبی مواجه است، کالری کمتری می سوزانید. همچنین، کبد روی تنظیم سطوح آب بدن متمرکز می شود و توجه کمتری به سوزاندن چربی دارد. بر همین اساس است که باید آب بیشتری بنوشید.

3 — لبنیات دوست شما است

محصولات لبنی حاوی مواد مغذی فراوانی هستند که برای سوزاندن چربی و ساخت عضله به آنها نیاز دارید. به عنوان مثال، کلسیم موجود در لبنیات نقش مهمی در سوخت و ساز ایفا می کند.

4 — از نظر جسمانی فعال باشید

هر گونه فعالیت جسمانی، مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری یا تمرین در باشگاه به سوخت و ساز سریع‌تر کمک خواهد کرد. اما بهترین روش برای تسریع آهنگ سوخت و ساز انجام منظم تمرینات قدرتی است.

5 — صبح زود بیدار شوید

نور خورشید نیز بر نرخ سوخت و ساز بدن انسان تاثیرگذار است. خورشید صبحگاهی به بدن در تنظیم فرآیندهای بیولوژیکی که به تغییر روز و شب وابسته هستند، کمک می کند، که به نوبه خود برای مصرف انرژی حیاتی هستند.

6 — کربوهیدارت ها را به طور کامل حذف نکنید

رژیم های غذایی سخت ممکن است به نادیده گرفتن کربوهیدارت ها منجر شوند. اما کمبود کربوهیدارت ها ممکن است اثر منفی بر فعالیت مغز داشته باشد و این شرایط برای بدن استرس‌زا است. در این حالت وزن کم خواهید کرد، اما این کاهش وزن به واسطه از دست دادن مایعات بدن و نه چربی شکل می گیرد.

7 — هله هوله خوری ممنوع

مصرف مکرر تنقلات ناسالم به کند کردن آهنگ سوخت و ساز بدن منجر خواهد شد. انرژی که ما از غذا دریافت می کنیم به طور معمول برای سه تا چهار ساعت دوام می آورد. سپس بدن مصرف انرژی از طریق چربی سوزی را آغاز می کند. خوردن مداوم تنقلات مانع از چربی سوزی بدن می شود و روند افزایش وزن را در پی دارد.

8 — از نمک یددار استفاده کنید

کمبود ید در بدن می تواند بر غده تیروئید تاثیرگذار باشد، که به نوبه خود اثر منفی بر سوخت و ساز خواهد داشت.

9 — آهن بیشتری مصرف کنید

کمبود آهن موجب می شود عضلات به میزان کافی اکسیژن دریافت نکنند، که به طور کلی شرایط سلامت را تضعیف می کند. برای دریافت هرچه بیشتر آهن از رژیم غذایی خود می توانید مصرف گوشت قرمز، گوشت ماهی، و سیب را مد نظر قرار دهید.

10 — استرس را کنترل کنید

بیشتر مشکلات سوخت و ساز با ناتوانی ما در مدیریت استرس مرتبط است. هنگامی که دچار استرس شده اید، تیروئید آهنگ سوخت و ساز را کند می کند که در گذر زمان به افزایش وزن منجر می شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала