ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سخنان موگرینی در خصوص پایان دادن به جنگ سوریه

© Sputnik / Ilya PitalevАртиллеристы сирийской армии на позициях в провинции Идлиб на северо-западе Сирии
Артиллеристы сирийской армии на позициях в провинции Идлиб на северо-западе Сирии - اسپوتنیک ایران
پایان دادن به جنگ در سوریه از مهم‌ترین اولویت‌های اتحادیه اروپا است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا با اشاره به حمایت این اتحادیه از روند سیاسی تحت نظارت سازمان ملل تاکید کرد، پایان دادن به جنگ در سوریه از مهم‌ترین اولویت‌های اتحادیه اروپا است.

فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا اظهار داشت: پایان دادن به جنگ در سوریه از مهم ترین اولویت‌های اتحادیه اروپا است و سازش سیاسی امری ضروری برای حفظ صلح و ثبات در کشور و کل منطقه است.

موگرینی تاکید کرد:‌ ما از عملیات سیاسی تحت نظارت سازمان ملل به ویژه در قالب طرح منطقه‌ای‌ و گفتگو با چهره‌های مهم منطقه حمایت می‌کنیم.

قرار است دور جدید مذاکرات صلح سوریه با نظارت سازمان ملل در ژنو و در تاریخ 16 مه جاری از سر گرفته شود.

استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه روز پنج‌شنبه تاکید کرد که نشست‌های آتی کوتاه خواهند بود.

رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا افزود: سازش سیاسی در سوریه باید عملیاتی به رهبری خود مردم سوریه و حمایت منطقه‌ای باشد،‌ همچنین مذاکرات صلح باید همزمان با برقراری آتش‌بس و ورود بدون شروط کمک‌های بشردوستانه انجام شود.

به تازگی و دو روز پس از ورود کاروان‌ کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل به منطقه وادی بردی در حومه دمشق، یک محموله کمک‌های بشردوستانه این سازمان به حومه دمشق نیز ارسال شد.

موگرینی گفت:‌ اتحادیه اروپا بزرگترین سازمان حامی سوریه محسوب می‌شود به طوری که از ابتدای بحران سوریه حدود 9.4 میلیارد یورو را برای کمک به مهاجران و آوارگان سوری و نیز اهداف توسعه‌ای اختصاص داده است و حمایت‌های اتحادیه از سوریه در مرحله پس از درگیری نیز ادامه خواهند داشت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала