ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

روسیه امریکا را در قطب شمال کیش و مات کرد

© Sputnik / KolosovСкалы "близнецы" острова Хейса
Скалы близнецы острова Хейса - اسپوتنیک ایران
این احتمال وجود دارد که ایالات متحده امریکا در قطب شمال نفوذ خود را از دست بدهد، حال آنکه روسیه به سرعت حضور نظامی و ظرفیت های صنعتی خود را در این منطقه توسعه می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، این احتمال وجود دارد که ایالات متحده امریکا در قطب شمال نفوذ خود را از دست بدهد، حال آنکه روسیه به سرعت حضور نظامی و ظرفیت های صنعتی خود را در این منطقه توسعه می دهد.

پل تسوکونفت فرمانده محافظان ساحلی امریکا در کنفرانسی در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی به روزنامه پالیتیسیو این موضوع را گفت.

آدمیرال امریکایی توجه را به این مساله جلب می کند که واشنگتن از امکانات کافی فنی برای گسترش حضور در مناطق شمالی برخوردار نیست. روسیه 40 یخ شکن دارد اما ایالات متحده امریکا تنها 2 یخ شکن در اختیار دارد. در عین حال یکی از دو یخ شکن تنها برای حرکت در سطح آبهای خارج از اقیانوس شمالی مناسب هستند.

به اعتقاد آدمیرال امریکایی، کشورهایی که در قطب شمال منافع دارند باید سالیان متمادی برای رسیدن به روسیه تلاش کنند. با این حال به گفته وی، مسکو نیز به سرعت حضور خود را برای مبارزه با دشمنان ژئوپولتیک افزایش می دهد.

فعالیت روس ها از نظر اقتصادی کاملا توجیه دارد. زیرا این منطقه برای اقتصاد کشور کلیدی است.

وی همچنین اظهار کرد که آب شدن یخ های قطب شمال عرصه وسیعی را برای فعالیت اقتصادی در فرای قطب فراهم می کند که امکان دسترسی به منابع طبیعی را در اختیار قرار می دهد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала