ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

افزایش جنگ رسانه‌ای چین و کره شمالی

© REUTERS / Damir Sagoljجنگ رسانه‌ای چین و کره شمالی
جنگ رسانه‌ای چین و کره شمالی - اسپوتنیک ایران
پس از انتقادهای رسانه‌ای کره شمالی از چین مبنی بر افزایش فشارهای پکن بر این کشور، رسانه‌های جمعی چین نیز با انتشار مطالبی به صورت یکپارچه اقدام به مقابله به مثل کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، خبرگزاری کره شمالی و تارنماهای حکومتی این کشور به تازگی و در اقدامی نادر، مطالب انتقادی و تندی علیه چین نوشته و اعلام کردند که ما در باره رابطه دوستانه با این کشور درخواست و التماس نمی کنیم.
این کشور همچنین از پکن به دلیل افزودن بر تحریم ها و فشارها انتقاد کرده و آورده است که پیونگ یانگ هرگز تحت این فشارها برنامه تسلیحاتی هسته ای خود را که ستون کشور محسوب می شود، متوقف نمی کند.
سابقه نداشته است که رسانه های گروهی کره شمالی تاکنون با چنین صراحتی چین را مورد انتقاد قرار داده و رابطه دوجانبه را زیر سئوال ببرند.
در پاسخ به اقدام رسانه های کره شمالی؛ رسانه های کشور چین از جمله تارنماهای چاینا ارگ، مردم و گلوبال تایمز نیز با انتشار گزارش هایی آورده اند که انتقادهای کره شمالی صورت مساله را پاک نمی کند.
در گزارش این رسانه ها آمده است: کره شمالی باید به دنبال عاری سازی منطقه از تسلیحات اتمی باشد و انتقادها از چین در این شرایط سازنده نیست و دردی را دوا نمی کند.
رسانه های چین در پاسخ به این انتقادها، کره شمالی را به برخورد غیرمنطقی با مسایل متهم کرده و آورده اند که انتقادهای گستاخانه سازنده نیست.
همزمان وزارت امور خارجه چین نیز با انتشار بیانیه ای تاکید کرد که نباید اجازه داد اختلافات در شرایط موجود روابط دوجانبه را تحت تاثیرات منفی قرار دهد.
رسانه های جمعی چین در روزهای اخیر بارها کره شمالی را متهم به دامن زدن به تنش ها کرده و افزوده اند که این کارها روابط دو کشور را وخیم تر می کند.
جنگ بی سابقه رسانه ای میان کره شمالی و چین حتی باعث شده است تا وزارت وحدت کره جنوبی هم به آن واکنش نشان دهد و با انتشار بیانیه ای از حمله رسانه ای کره شمالی به عنوان یک حرکت بی سابقه علیه چین یاد کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала