پاسخ وکیل دختر وزیر آموزش و پرورش ایران به قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری

© Fotolia / Borna_Mirپاسخ وکیل دختر وزیر آموزش و پرورش به قالیباف
پاسخ وکیل دختر وزیر آموزش و پرورش به قالیباف - اسپوتنیک ایران
Telegram
وکیل پرونده دختر وزیر آموزش و پرورش ایران با تاکید مجدد بر اینکه اجناس وارد شده از مبادی قانونی بوده است، گفت: اتهام زدن و شیوه بیان یک نامزد ریاست جمهوری آن هم در رسانه و فضای عمومی، زیر پا گذاشتن اخلاق و اصول قانونی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، محدثه مهیمنی پیرو اظهارات محمدباقر قالیباف در مناظره زنده تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران افزود: طبق اصل 37 قانون اساسی ابران و ماده 4 قانون آیین دادرسی کیفری این کشور که به اصل مهم برائت اشاره می کنند، این شرکت به مدیریت عاملی «ضحی احمدی دانش آشتیانی» پس از طی مراحل قانونی و بر اساس نظریه کارشناسی گمرک، از شعبه 27 تعزیرات حکومتی استان تهران در روز 12 اردیبهشت ماه جاری حکم برائت گرفته است.
این وکیل پایه یک دادگستری تصریح کرد: قالیباف نه کارشناس گمرک و نه مقام قضایی است، بنابراین جایگاه حقوقی صالح و مرتبط ندارند که در مورد این پرونده حتی پیش از رسیدگی پرونده در مراجع صالح، حکم صادر می کرده و می کنند.
وی تاکید کرد: صرف اطلاع اشاره می شود که واردات کالای مورد نظر هیچ محدودیت قانونی ندارد و قالیباف هم مرجع قانونگذاری در این مورد نمی باشد که امروز حکم به خلاف بودن واردات این کالا می دهند.
مهیمنی افزود: بارها اعلام شده است که اجناس وارد شده از مبادی قانونی وارد کشور شده و اتهام زدن و شیوه بیان کاندیدای مورد نظر آن هم در رسانه عمومی و در فضای عمومی جامعه زیر پا گذاشتن اخلاق و اصول قانونی است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала