ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چشم آمریکا در خلیج فارس علیه ایران

© AP Photo / Koji Uedaچشم آمریکا در خلیج فارس علیه ایران فعال
چشم آمریکا در خلیج فارس علیه ایران فعال - اسپوتنیک ایران
نيروي دريايي آمريكا از استفاده از تجهيزاتي كه اخيرا براي شناسايي و مراقبت در آبهاي خليج فارس به كار گرفته است پرده برداشت كه در صدر آنها، هواپيماي جاسوسی مدل P-8A پوزئیدون مي باشد كه به عنوان "چشم" آمريكا در آسمان خليج فارس به شمار مي آيد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، پوزئیدون نام الهه دریاها و اقيانوس ها در اساطير يونانيان باستان است. اين هواپيما همچنين شكارچي زير دريايي ها نام گرفته است. زيرا قادر به حمل اژدرهاي ضد زيردريايي ها و كشتي ها و همچنين مقابله با مين ها و موشك هاي دريايي است و در اين زمينه از دوربين هاي بسيار دقيقي بهره مي گيرد.
پوزئیدون قادر است در يك سورتي پرواز از آب هاي عراق تا خليج عدن را مورد بازرسي و جستجو قرار دهد. همچنين از ديگر مأموريت هاي اين هواپيماي جاسوسي مي توان نظارت بر حمل و نقل دريايي در منطقه خليج فارس و تحت نظر گرفته كشتي هاي نظامي ايران و تحت پيگرد قرار دادن كساني است كه آمريكايي ها آنها را تروريست مي نامند.
نيروي دريايي آمريكا اعلام كرده است اين هواپيما در عمليات نظارت بر بندر طرطوس در سواحل سوريه نقش داشته است. واشنگتن همچنين ادعا كرده است در اختيار داشتن اين هواپيما در آب هاي خليج فارس باعث مقابله با زيردريايي هاي ايران و كنترل تحركات آنها در آب هاي منطقه كمك خواهد كرد.
يادآور مي شود نيروي دريايي آمريكا به عنوان يك نيروي بيگانه در آب هاي خليج فارس و سواحل برخي از همسايگان جنوبي ايران حضور دارد و جمهوري اسلامي ايران، بارها خواستار خروج نيروهاي بيگانه از منطقه خليج فارس و تأمين امنيت آن به صورت مشترك توسط همسايگان شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала