ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مصرف آسپرین ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد

© Fotolia / Sentello مصرف آسپرین ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد
مصرف آسپرین ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد - اسپوتنیک ایران
یک مطالعه جدید نشان می دهد مصرف مرتب دوز پایین آسپرین می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، هلث نیوزلاین نوشت؛ آسپرین رویدادهای ناگوار ناشی از خطر بیماری قلبی و عروقی مانند ایست قلبی، حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد؛ اکنون یک مطالعه تازه فواید دیگری از این داروی معروف ضد التهاب را نشان می دهد.
براساس مطالعه جدید محققان آمریکایی، مصرف روزانه آسپرین بچه- 81 میلی گرم-خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان را می تواند به طور قابل توجهی کاهش دهد.
دکتر کریستینا کلارک نویسنده اصلی گفت: این مطالعه ارتباط مصرف دوز پایین آسپرین را با کاهش ابتلا به سرطان سینه نشان می دهد.
برای دست یافتن به نتایج این مطالعه کلارک و همکارانش پاسخ های پرسش نامه های 57 هزار و 164 زن را در مطالعه معلمان کالیفرنیا در سال 2005 مطالعه کردند.
از معلمان فعال و بازنشسته، مدیران و سایر متخصصان مدارس دولتی شرکت کننده زن خواستند که به سوالاتی درباره سابقه بیماری سرطان خانوادگی خود، بیماری های دیگر، مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، سابقه قاعدگی و باروری، اندازه قد و وزن، محیط زندگی، رژیم غذایی، مصرف الکل و فعالیت های جسمی پاسخ دهند.
محققان پس از بررسی سوابق جمع آوری شده دریافتند مجموع 1457 پاسخ دهنده تا ژانویه 2013 به سرطان تهاجمی مبتلا بودند ودر افرادی که دوز پایین آسپرین را حد اقل سه بار در هفته مصرف کردند خطر ابتلا به سرطان در مجموع 16 درصد کاهش یافته بود، قابل توجه آن که محققان یک ارتباط حفاظتی با مصرف دوز پایین آسپرین یافتند اما با مصرف سایر داروهای ضد درد مانند ایبوپروفن یا دوز استامینوفن، و یا حتی دوز بیشترآسپیرین ارتباطی نیافتند.
این محققان همچنین شاهد 20 درصد کاهش خطر ابتلا به بیماری سرطان نوع HR-positive/HER2 negative در 23 درصد از زنان شرکت کننده بودند که مصرف مرتب دوز پایین دارو را گزارش دادند.
نتایج این مطالعه در مجله Breast Cancer Research منتشر شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала