ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

امکان استقرار گروه های نظامی خارجی در نواحی امن در سوریه

© Sputnik / Ilyas OmarovУчастники заседания совместной оперативной группы России, Турции и Ирана по контролю за перемирием в Сирии, проходящего в Астане
Участники заседания совместной оперативной группы России, Турции и Ирана по контролю за перемирием в Сирии, проходящего в Астане - اسپوتنیک ایران
پیش نویس یادداشت مربوط به ایجاد نواحی امن در سوریه که به بررسی شرکت کنندگان در مذاکرات نیروهای درگیر سوری در آستانه گذاشته شده، استقرار گروه های نظامی خارجی در امتداد خطوط مرزبندی این نواحی را در نظر می گیرد.

به گزارش اسپوتنیک،روزنامه روسی "کومرسانت" می نویسد: " مقامات روسیه امیدوارند یادداشت مربوط به ایجاد نواحی امن در سوریه فردا درجریان دور جدید مذاکرات نیروهای درگیر سوری در آستانه که علاوه بر روسیه، ترکیه و ایران، دو کشور دیگر میانجی در آن شرکت دارند، به امضا برسد. با توجه به پیش نویس یادداشت مربوطه که به دست روزنامه رسیده، ممکن است گروه های نظامی خارجی در امتداد خطوط مرزبندی نواحی امن مستقر شوند".
به نوشته کومرسانت، در این سند گفته می شود روسیه، ترکیه و ایران ضامن رعایت آتش بس در سوریه هستند. پیشنهاد می شود نواحی امن در استان ادلب، شمال حمص، غوطه شرقی و جنوب سوریه ایجاد شوند و درامتداد مرزهای نواحی فارغ از تنش برای جلوگیری از تیراندازی بین طرفهای درگیر خطوط مرزبندی یا نواحی امنیتی ایجاد شود.
روزنامه روسی خاطرنشان می سازد با توجه به نسخه های عربی و روسی یادداشت کاملا معلوم نیست که سخن بر سر کدام کشورها است چون روسیه، ترکیه و ایران در همه جا کشورهای ضامن نامیده می شود اما در اینجا از کشورهای ناظر صحبت می شود.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала