ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

برنامه جدید ایران برای افزایش مبادلات بانکی با ترکیه و روسیه

© REUTERS / Raheb Homavandiبرنامه جدید ایران برای افزایش مبادلات بانکی با ترکیه و روسیه
برنامه جدید ایران برای افزایش مبادلات بانکی با ترکیه و روسیه - اسپوتنیک ایران
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی ایران از برنامه جدید کشور به منظور افزایش مبادلات بانکی با ترکیه و روسیه خبر داد .

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر علی دیواندری گفت: انتقال تسویه حسابهای بین‌المللی ایران به این دو کشور، مبادلات را رونق می‌دهد.
وی بیان داشت: انتقال تسویه حساب‌های بین‌المللی ایران از کشورهای جنوب خلیج فارس به روسیه و ترکیه می‌تواند کمک مناسبی به رونق بیشتر مبادلات بانکی ایران داشته باشد و تسهیل بیشتری برای مبادلات بانکی ایجاد نماید.
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی ایران خاطر نشان کرد: ترکیه و روسیه مزیت‌های بسیاری برای اقتصاد ایران دارند که از جمله آن، قرار گرفتن در همسایگی ایران است و در بدترین شرایط نیز، سیستم بانکی این دو کشور با ایران کار کرده‌اند؛ ضمن اینکه شعب بانکهای ایرانی در ترکیه همیشه فعال بوده‌اند و به ایرانی‌ها خدمات ارایه دادند.
وی تاکید نمود: برخی بانکهای روسی و اماراتی نیز همواره با ایران کار کرده‌اند؛ در عین حال شعب بانکهای ایرانی در این کشورها نیز، از آزادی عمل بیشتری برخوردار بوده اند؛ به نحوی که برخی بانکها همچون بانک ملی ایران که در روسیه فعال است، همواره فعال بوده و هیچ وقت تعطیل نشده است.
دیواندری گفت: البته اگرچه این موارد می‌تواند کمک کننده به تجارت خارجی ایران باشد، اما برقراری سایر روابط از جمله کارگزاری‌ها هم لازم است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала