۱۰ علت اولیه مرگ ساکنین تهران چیست؟

© AP Photo / Vahid Salemi۱۰ علت اولیه مرگ ساکنین تهران چیست؟
۱۰ علت اولیه مرگ ساکنین تهران چیست؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص اقدامات انجام شده برای طرح تحول نظام سلامت و ۱۰ علت مرگ ساکنین تهران شرح داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دکتر شریعتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست خبری هیأت رئیسه این دانشگاه درباره اقدامات انجام شده در طرح تحول نظام سلامت بیان داشت: در دانشگاه تهران سه میلیون نفر از نظر بهداشتی تحت پوشش ما هستند که این افراد بیشتر در مناطق جنوب و کمتر برخوردار هستند و این یکی از افتخارات ماست که به این افراد ارائه خدمت می‌کنیم.
وی توضیح داد که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مطالعاتی برای تکمیل شبکه بهداشتی انجام شده است و در ادامه افزود: توجه به شبکه بهداشتی بیشتر متمرکز بر روستاها بود و در شهرها و کلان‌شهرها مورد توجه زیادی واقع نشده بود. حال اتفاق بزرگی که در طرح تحول نظام سلامت افتاد این بود که شبکه بهداشتی مناطق دانشگاه علوم پزشکی تهران چه در روستا، چه در حاشیه شهرها و چه در شهر به طور صددرصد تکمیل شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۵ درصد از مردم منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران در سامانه سیب پرونده دارند، گفت: تاکنون ۳۳ درصد از این مردم طی یک سال قبل از طریق پرونده الکترونیک سلامت از ما خدمت دریافت کرده‌اند و ما اطلاعات‌شان را به طور کامل داریم و می‌دانیم که چه بیماری‌هایی در بین این افراد وجود دارند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطر نشان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی تهران مرگ و میرهایی را که در منطقه ما اتفاق می‌افتد ثبت می‌کنیم و آن‌ها را جمع کرده و نتیجه می‌گیریم که علت فوت مردم برای چیست چرا که معتقدیم هیچ‌کس نباید زیر ۷۰ سال دچار مرگ شود و اگر این اتفاق بیفتد باید دلیل آن را مشخص کنیم.
وی افزود: بر همین اساس هر سه ماه یک بار جلسه‌ای را با روسای شبکه‌های دانشگاه برگزار می‌کنیم و موارد مرگ و میر را بررسی کرده و اقدامات پیشگیرانه را انجام می‌دهیم. در حال حاضر باید بدانیم که بیشترین علت مرگ سکته قلبی و عوارض ناشی از دیابت است.
شریعتی به ۱۰ علت اول مرگ مردم شهر تهران، ری و اسلامشهر اشاره کرد و گفت: طبق بررسی‌های انجام شده سکته قلبی، دیابت، سکته مغزی، سایر بیماری‌های قلبی، پرتاب و برخورد اجسام و صاعقه، پنومونی، کهولت بدون زوال عقل، سرطان ریه، سرطان معده و سایر بیماری‌های دستگاه تنفسی به ترتیب ۱۰ علت اول مرگ مردم در شهر تهران، ری و اسلامشهر است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала