ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هک شدن مغز انسان توسط ارتش آمریکا

© AP Photo / Jane Hahnهک شدن مغز انسان توسط ارتش آمریکا
هک شدن مغز انسان توسط ارتش آمریکا - اسپوتنیک ایران
ارتش آمریکا اعلام کرده است که قصد دارد مغز انسان را هک کند .

هدف از این پروژه ، فراگیری سریعتر زبان دوم برای بهره برداری از ظرفیت های بیشتر نظامیان و جاسوسان است.
به گزارش اسپوتنیک، ایرنا به نقل از از پایگاه اینترنتی ساینس آلرت اطلاع داد: سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته بخش دفاعی (DARPA) آمریکا بودجه ای بیش از حدود 50میلیون دلار در اختیار هشت گروه تحقیقاتی قرار داده است تا بررسی نمایند که از چه طریق تحریک الکتریکی سیستم عصبی می تواند به تسهیل فراگیری کمک کند.
این برنامه چهار ساله بوده و 'آموزش هدفمند انعطاف پذیری' (TNT) نام دارد، که هدف آن شناسایی روش های بی خطر و مطلوب تحریک عصبی است که بتواند 'انعطاف پذیری سیناپتیکی' (synaptic plasticity)- یعنی توانایی سیناپس ها برای تقویت کردن و یا تضعیف کردن- را فعال سازد و با انجام این کار ، یادگیری نحوه انجام کارهای جدید و به خاطر سپاری انها محقق شود.
محققان این سازمان امیدوارند که با ارائه پالس های الکتریکی به سیستم عصبی، بتوانند نحوه آزادسازی برخی مواد شیمیایی مهم را برای تنظیم ارتباطات عصبی در مغز که بر انعطاف پذیری سیناپتیکی تاثیر دارند، دریابند.
محققان هشت گروهی که در این برنامه شرکت دارند، با انجام یک سری آزمایش روی داوطلبان انسانی و نیز حیوانات، نحوه تاثیر اعصاب مختلف را بر چشم اندازهای فراگیری بررسی می کنند.
گروهی از محققان دانشگاه ایالتی آریزونا سرگرم بررسی نحوه تاثیرگذاری تحریک عصبی بر نظارت، شناسایی و مهارت های تیراندازی هستند و محققان دانشگاه جان هاپکینز این اثرات را بر فراگیری زبان بررسی می کنند.
محققان دانشگاه فلوریدا نیز نحوه تاثیرگذاری تحریک عصب 'واگ' که مغز و روده را به هم متصل می کند، بر درک ، تصمیم گیری و ناوبری فضایی انسان مطالعه خواهند کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала