ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

6 عامل پیری زودرس

© Fotolia / Iuraatom6 عامل پیری زودرس
6 عامل پیری زودرس - اسپوتنیک ایران
با پرهیز از 6 مواد غذایی، روند پیری خود را کاهش دهید. شما با کاهش مصرف و یا قطع کامل مواد زیر می توانید روند پیری در بدنتان را کاهش دهید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، اگر می‌خواهید ظاهر جوان خود را حفظ کنید. خوردن بیش از حد این 6 خوراکی خودداری کنید.

این مواد خوراکی دشمن جوانی شما هستند:

1 — شکر

شکر به کلاژن می‌چسبد و سبب می‌شود تا پوست شما سفت شود و پیر به نظر برسید. مصرف بیش از اندازه‌ی قند، به کلاژن و الاستین که در حفظ درخشندگی و سفتی پوست موثر هستند، آسیب می‌زنند. آسیب دیدن کلاژن باعث می‌شود که پوست خشک، شکننده و شل شود، و در عین حال سرعت پیر شدن افزایش بیابد.
2 — قهوه
قهوه دارای کافئین بالایی است و سبب می‌شود آب پوستتان خشک شود، در نتیجه شما پیر به نظر می‌رسید. کافئین تاثیر خشک‌کنندگی زیادی روی پوست دارد. نوشیدن بیش از اندازه‌‌ی مایعات دارای کافئین می‌تواند بدن شما را دهیدراته کند، و سبب شود که پوست‌تان درخشش‌اش را از دست بدهد و کدر به نظر برسد.
3 — مشروبات الکلی
استفاده از مشروبات الکلی نیز باعث خشک شدن پوست و ظهور چین و چروک در صورت می‌شود.الکل آب بدن را از بین می‌برد، بنابراین پوست شما ظاهری خشک و شکننده خواهد داشت.
4 — کربوهیدرات ها (شامل مواد نشاسته ای و قندی)
مصرف زیاد کربوهیدرات‌ها به کلاژن صدمه می‌زند و پوست شما را خشک می‌کند.
5 - مواد غذایی سرخ شده
غذاهای سرخ شده یکی از عوامل مزثر در ایجاد چین و چروک‌ها در پوست صورت است آنها می‌توانند روند پیر شدن را تسریع کنند.
6 — نوشابه ها و نوشیدنی های انرژی زا
نوشابه‌ انرژی‌زا هشت برابر سودا عمل می‌کند و مینای دندان را از بین می‌برد. این مواد نوشیدنی باعث می شود تا تا رنگ دندان‌ها زرد شود، دندان‌های زرد نیز شما را پیر نشان می‌دهد.

سعی کنید برای داشتن صورت و پوستی جوان، از یک رژیم غذایی گیاهی، ماهی فراوان، انجام فعالیت های ورزشی، زندگی بدون استرس و پر امیدی را دنبال کنید. 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала