ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

قاسمي: سخنان ایران هراسانه معاون رئیس جمهور آمریکا تکراری، ساختگی و خصمانه است

© Sputnik / Somayeh Pasandideوزارت امور خارجه ایران
وزارت امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات ایران‌هراسانه معاون رئیس جمهوری آمریکا، برنامه موشکی ایران را کاملاً دفاعی و بازدارنده خواند و تصریح کرد برای دفاع از کشور ايران از کسی نه توصیه می‌پذیریم و نه اجازه دخالت به دیگران را می‌دهیم.

به گزاش اسپوتنيک به نقل از فارس- بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه سخنان ایران هراسانه اخیر «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا در جمع لابی صهیونیستی در واشنگتن را تکراری، ساختگی و در ادامه سیاست‌های خصمانه و یک‌جانبه‌گرایانه دولت آمریکا علیه ملت و دولت ایران دانست.

قاسمی اظهار داشت: برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کاملا شفاف بوده و تمامی گزارشات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر صلح‌آمیز و غیر قابل خدشه بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران تاکید دارد.

وی افزود: کمک  بی دریغ آمریکا به فعالیت‌های نظامی هسته‌ای رژیم صهیونیستی که منجر به تولید صدها کلاهک هسته‌ای شده است، نشان دهنده حمایت‌های همه جانبه آمریکا از این رژیم متجاوز و عامل بی ثباتی و ناامنی در منطقه و جهان است.

قاسمی در خصوص برنامه موشکی کشورمان نیز تصریح کرد: همان طور که بارها اعلام کرده‌ایم فعالیت‌های دفاعی مشروع جمهوری اسلامی ایران براساس یک برنامه منظم به پیش می‌رود و این برنامه کاملا دفاعی و بازدارنده بوده و ‌علیه هیچ کشور دیگری نیست و برای تقویت بنیه دفاعی بومی شده و برای دفاع از کشورمان از کسی نه توصیه می‌پذیریم و نه اجازه دخالت به دیگران را خواهیم داد.

وی افزود: تاریخ 8 سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی به ما و مردم ما به خوبی آموخت که تنها برای دفاع از کیان و استقلال کشور باید بر توان خود تکیه داشته باشیم.

سخنگوی وزارت خارجه ايران در پایان تصریح کرد: متاسفانه سیاست‌های حمایتی آمریکا از اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم منطقه و همچنین جنایات روزانه شرکای آمریکا علیه مردم بی دفاع یمن بر دامنه ناامنی در خاورمیانه افزوده است و تا اینگونه سیاست‌ها ادامه دارد منطقه و جهان روی آرامش به خود نخواهد دید.‌

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала