ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پروشنکو حکم خود را امضا کرد

© AFP 2021 / Jure MakovecПрезидент Украины Петр Порошенко
Президент Украины Петр Порошенко - اسپوتنیک ایران
پتر پروشنکو رییس جمهور اوکراین رایکال ها را به خاطر از دست دادن کنترل کی یف بر دانباس متهم کرد.

به اعتقاد وی، محاصره این منطقه کشور را دچار هرج و مرج می کند.

پروشنکو معتقد است که اقدامات رادیکال ها باعث شده کی یف آخرین حوزه نفوذ خود را بر دانباس از دست بدهد. علاوه بر این، به گفته رهبر اوکراین، اقدامات رادیکال ها بر حوزه برق، متالوژی و بودجه را صدمه وارد کرده است. وی همچنین توضیح داد که سازماندهی کنندگان این محاصره، باید به خاطر اقدامات خود پاسخگو باشند.
علاوه بر این، پروشنکو با استفاده از شرایط موجود سعی دارد تصمیم شورای امنیت ملی و دفاعی اوکراین را درباره محاصره رسمی دانباس توجیه کند. به گفته وی، تصمیم برای مسدود کردن مسیر حمل و نقلی در محورهایی که تحت کنترل قرار ندارند، ضروری است. این تصمیم جلوی هرج و مرج در کشور را خواهد گرفت.
اواخر ماه ژانویه گروهی از شرکت کنندگان سابق عملیات نظامی در دانباس شامل نمایندگان اتاق بالایی پارلمان اوکراین، مسیرهای ریلی را از منطقه دانباس که تحت کنترل کی یف قرار ندارد، محاصره کردند. این افراد می گفتند که هر گونه معامله با جمهوری خودخوانده غیرقانونی بوده و تمامی کالاهایی که حمل می شوند، قاچاق هستند.
وادیم کالسنیچنکو رییس شورای بین الملل شهروندان روسیه معتقد است که رییس جمهور اوکراین امروز در شرایط بحرانی قرار دارد.
وی در ادامه توضیح داد: «درگیری با پروشنکو آغاز شده است. اوضاع به نفع او نیست، به همین خاطر سعی دارد رادیکال ها را متهم کند. پاروشنکو می داند که زمان حکومتش به آخر رسیده است و دو تا شش ماه بیشتر وقت ندارد. امروز کنترل حکومت در اوکراین به معنای واقعی کلمه در دست او نیست. اوضاع از کنترل او خارج است، رادیکال ها نمایشنامه ای برایش نوشته اند که او باید اجرا کند».
به گفته این کارشناس، سخنان پاروشنکو ممکن است رادیکال ها را علیه خود بشوراند. وی در ادامه توضیح می دهد: «حکومت بعدی در اوکراین رادیکال تر از امروز خواهد بود. در حکومت بعدی قیام میدان با جمعیت انبوه نخواهد بود، دیگر انقلاب مردمی رخ نمی دهد و حتی روی چنین اقداماتی نباید حساب کرد. یا کودتا می شود و یا پاروشنکو استعفا اده و از ترس جانش کنار می رود. گزینه دیگر این است که کاخ ریاست جمهوری را به کمک فعالان ناشناس اشغال می کنند. پروشنکو با متهم کردن رادیکال ها در واقع حکم قتل خود را امضا کرد».

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала