ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جمعیت هلال احمر ايران مسئول رسيدگي به سلامت زائران ايراني در عراق

© Photo / Wikimedia Commons/Mohsan Dabiri-e Vaziriجمعیت هلال احمر
جمعیت هلال احمر - اسپوتنیک ایران
نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ایران در عراق با اشاره به افزایش تعداد درمانگاه‌های هلال احمر ایران در عراق گفت: هر درمانگاه امکان ارائه خدمات درمانی به پنج هزار زائر را دارد.

به گزارش اسپوتنيک به نقل از مهر- منعم شمشادی با بیان اینکه قبل از فرا رسیدن عید نوروز حدود ۲۰ هزار زائر در چهار شهر زیارتی عراق از جمله نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین و سامرا حضور داشتند، افزود: با فرا رسیدن نوروز عملا تعداد زوار با افزایش چشمگیری (حدود دو برابر) مواجه شد بنابراین، تدابیر لازم به منظور افزایش مراکز درمانی جمعیت هلال احمر در خاک عراق اندیشیده شد.

وی با تاکید بر اینکه با افزایش تعداد درمانگاه‌ها و مراکز درمانی هلال احمر امکان ارائه خدمات به زائران افزایش یافت، بیان کرد: تعداد درمانگاه های نجف از دو درمانگاه به چهار درمانگاه، درمانگاه های کربلا از سه درمانگاه به پنج درمانگاه و درمانگاه های کاظمین از یک درمانگاه به دو درمانگاه افزایش یافت.

به گفته نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ایران در عراق، هر درمانگاه امکان ارائه خدمات درمانی به ۵۰۰۰ زائر را دارد و تا این لحظه هیچ گونه تراکم بیمار و زائر در هیچ یک از درمانگاه های هلال احمر ایران در عراق گزارش نشده است.

وی به ارائه خدمات درمانی به زائران حرم حسینی در لحظه تحویل سال اشاره کرد و یادآور شد: در لحظه تحویل سال تراکم جمعیت در حرم حسینی و حرم حضرت امیرالمومنین علی (ع) همچنین حرم بسیار زیاد بود که برای خدمات رسانی بهتر به زائران سه گروه سیار پزشکی در نجف و چهار گروه در کربلای معلی با همراه داشتن داروهای مورد نیاز و دستگاه های تست فشار خون و قند خون نسبت به ارائه خدمات به زائران اقدام کردند.

دکتر شمشادی تصریح کرد: ارائه خدمات امدادی تیم های سیار مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در کاظمین نیز وجود داشت و در کاظمین نیز دو تیم سیار نسبت به ارائه خدمات اقدام کردند.

وی درباره تقدیر شمسا از مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ایران در عراق نیز گفت: شمسا با ارسال تقدیر نامه ای  به پاس ارائه خدمات درمانی مطلوب به زائران در لحظه تحویل سال از مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ایران در عراق تقدیر و تشکر کرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در عراق در پایان از ادامه فعالیت مراکز درمانی  اضافه شده هلال احمر ایران در عراق  در ایام نوروز تا هشتم فروردین ماه خبر داد و خاطرنشان کرد: امکان دایر بودن مراکز درمانی اضافه شده در خاک عراق تا پایان سیزدهم فروردین ماه نیز امکان پذیر است که در صورت اعلام نیاز این مراکز آماده خدمات دهی به زائران هستند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала