ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کاهش قیمت جهانی نفت

© Sputnik / Alexei Danichevکاهش قیمت جهانی نفت
کاهش قیمت جهانی نفت - اسپوتنیک ایران
علی رغم تلاش های اوپک و سایر تولیدکنندگان برای کاهش عرضه، افزایش میزان ذخایر نفت خام در آمریکا باعث تشدید مازاد عرضه موجود در بازار شده و قیمت نفت در روز چهارشنبه کاهش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز اطلاع داد: قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 17 سنت، معادل 0.3 درصد کاهش به 50 دلار و 79 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز 18 سنت، معادل 0.4 درصد افت داشت و به 48 دلار و 8 سنت رسید.
بانک ای‌ان‌زد در یادداشتی خاطر نشان کرد: «در حالی که نگرانی‌ها در مورد افزایش میزان ذخایر نفت آمریکا مجدداً افزایش یافته، قیمت نفت خام کاهش یافته است».
انستیتوی نفت آمریکا اعلام کرد، میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 17 مارس 4.5 میلیون بشکه کاهش یافته و به 533.6 میلیون بشکه رسیده است.
آمارهای رسمی اداره اطلاعات انرژی آمریکا در مورد میزان ذخایر نفت این کشور قرار است امروز چهارشنبه منتشر شود.
این افزایش ذخایر در حالی اتفاق می‌افتد که تولید نفت آمریکا از اواسط سال 2016 بیش از 8 درصد افزایش یافته و به بالای 9.1 میلیون بشکه رسیده است. این رقم قابل مقایسه با میزان تولید نفت آمریکا در اواخر سال 2014 است، یعنی زمانی که روند کاهشی قیمت نفت آغاز شد.
افزایش تولید نفت در آمریکا و کشورهای دیگر، و میزان بالای ذخایر، در حال تضعیف تلاش‌های اوپک و دیگر کشورها برای کاهش تولید است.
بانک آمریکایی جفریز در یادداشتی نوشت: «مداخله اوپک در بازار هنوز منجر به کاهش قابل توجه میزان ذخایر نشده است و بازارهای مالی نیز صبر خود را از دست داده‌اند». این بانک در عین حال افزود، اگر اوپک توافق کاهش تولید را تمدید کند، کاهش ذخایر، احتمالاً تا نیمه دوم سال خود را نشان خواهد داد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала