ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید
گزارش و تحلیل

ممنوعیت نماز در مدارس

© Fotolia / Arapixنوجوانی در حال خواندن نماز
نوجوانی در حال خواندن نماز - اسپوتنیک ایران
در مدارس آلمان « نماز تحریک آمیز» ممنوع می شود.

به گزارش « اسپوتنیک» به نقل از  سایت خبری« دِر وستِن» ، ریاست ژیمنازیوم  شهر « وُپرتال» در  آلمان  نماز را برای  محصلان مسلمان ممنوع کرد. هر گونه نقض  نظم مدرسه، باید سریعا به اطلاع مدیریت مدرسه  رسانده شود.

در محوطه ژیمنازیوم Johannes-Rau-Gymnasium « نماز تحریک آمیز» ممنوع شد.  کریستیان گِنشِل مدیر مدرسه  و راینر کوکِنبرینک معاون وی  بطور کتبی این ممنوعیت را مقرر نمودند.  بعلاوه در یادداشت  رسمی  به تاریخ 16 ماه  فوریه، که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است آمده است که « ریاست ژیمنازیوم « اجازه  نمازگزاری علنی» را به محصلان مسلمان نمی دهد».

 بعضی از محصلان مسلمان  در دستشویی های مدرسه وضو گرفتند  و در  داخل مدرسه سجاده های نماز را پهن کرده و به نماز ایستادند. در  فرمان صادره ریاست مدرسه آمده است که  این گونه  نمازگزاری علنی و تحریک آمیز در این اواخر زیاد در ژیمنازیوم مشاهده شد.  معلمان مدرسه با « لحن دوستانه ای»  قانون  جدید را به محصلان مسلمان یادآور می شوند.  بعلاوه معلمان باید اسامی این نوع محصلان را به اطلاع  مدیر مدرسه برسانند تا برای آنها نمازخانه ای  ایجاد شود.

در بین کاربران « فیس بوک» تصمیم مدیر ژیمنازیوم با انتقادات شدیدی روبرو شد و  چندی پیش  اداره محلی شهر « دوسلدُروف»  نیز  نسبت به این خبر واکنش نشان داد. اداره محلی مسئول  انتصاب مدیران مدارس  در  « رین وستفالی شمالی» است. داگما گروس نماینده اداره مذکور در این خصوص گفت: « ممنوعیت  نماز تحریک آمیز در  فضای  عمومی ژیمنازیوم  از حمایت  جامعه جهانی برخوردار است  و جهت حفظ نظم مدسه مقرر شده است».  ریاست مدرسه  در چارچوب قانون انظباتی،  محدود کردن آزادی مذهب  با هدف  حفظ  صلح و نظم در  ژیمنازیوم را مجاز می داند».

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала