استانبول 'پایتخت انسانیت'

© Sputnik / Anton Denisovاستانبول به عنوان 'پایتخت انسانیت'
استانبول به عنوان 'پایتخت انسانیت' - اسپوتنیک ایران
Telegram
شهر استانبول ترکیه از سوی انجمن بین المللی بشردوستانه به دلیل کمک های انسان دوستانه ترکیه به عنوان 'پایتخت انسانیت' سال 2016 انتخاب و معرفی شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، انجمن بین المللی بشردوستانه هر سال یک کشور را با بررسی میزان کمک های بشردوستانه انجام شد به عنوان 'پایتخت انسانیت' انتخاب و معرفی می کند و امسال شهر استانبول به علت فعالیت های ترکیه در زمینه کمک های بشردوستانه به عنوان پایتخت انسانیت سال 2016 انتخاب شده و معرفی شده است.
در پی انتخاب استانبول به عنوان پایتخت انسانیت آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه تیکا، جمعیت هلال احمر، مدیریت مرکز حوادث اضطراری ترکیه و شهرداری استانبول اعلام کرده اند که برنامه های متنوعی به همین مناسبت در طول سال برگزار خواهند کرد.
یاسین آکتای معاون حزب عدالت و توسعه و عضو کمیته تدارکات 'استانبول، پایتخت انسانیت' روز شنبه در جلسه معرفی این برنامه ها گفت: ترکیه رغم غنی نبودن در ردیف نخست کشورهای کمک رسان جهانی قرار دارد.
وی افزود: براساس ارزیابی های صورت گرفته، بالاترین میزان ارایه کمک های بشردوستانه بر اساس درآمد ملی به کشور ترکیه تعلق دارد چرا که هم اکنون شمار زیادی از پناهجویان در ترکیه ساکن هستند و از آنها به نحو شایسته میزبانی می شود.
وی بیان کرد: میزان کمک های ترکیه به همراه نهادهای مردمی تنها در 6 سال گذشته بیش از 25 میلیارد دلار بوده است.
به گزارش ایرنا، شهر 15 میلیون نفری استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور است که در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد.
تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد
کلان شهر استانبول که از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می‌رود، در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شده بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала