ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جنجال لباس نظامی ترامپ روی عرشه ناو

© REUTERS / Joshua Robertsترامپ : اتحاد با اسرائیل تخریب نشدنی ست
ترامپ : اتحاد با اسرائیل تخریب نشدنی ست - اسپوتنیک ایران
باس نظامی ترامپ روی عرشه ناو هواپیمابر جنجال به پا کرد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، رئیس‌جمهوری جنجالی آمریکا که هرگز به سربازی نرفته است، در بازدید از ناو هواپیمابر "یو اس اس جرالد فورد" لباس نظامی به تن کرد که صدای کهنه‌سربازان را درآورد.

 روزنامه دیلی میل نوشت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هنگام سخنرانی روی عرشه ناو هواپیمابر "جرالد فورد" در شرق ویرجینیا یک ژاکت پرواز نیروی دریایی به تن کرد و کلاه دریاداری گذاشت.

بسیاری از کهنه‌سربازان در رسانه‌های اجتماعی از دیدن لباس نظامی بر تن دونالد ترامپ ابراز نارضایتی کردند. در پیام توئیتری یکی از آنها نوشته شد: «از اینکه می‌بینم یونیفورم بخش من تن اوست، حس خوبی ندارم. این شرم‌آور است.»

در پیام دیگری آمده است: «به عنوان یک کهنه‌سرباز از اینکه ترامپ یونیفورم نظامی به تن کرد،‌ وحشت زده شدم! این توهین به نیروهای کشته‌ شده است.»

یکی دیگر از کاربران توئیتر نوشت: «به عنوان یک کهنه‌سرباز، دیدن این مرد منزجرکننده و رقت‌انگیز روی این ناو جدید حالم را به هم می‌زند.»

با این حال تعدادی از هواداران ترامپ هم پیام‌هایی در حمایت از او نوشتند.

ترامپ در طول جنگ ویتنام پنج بار اعزام به خدمتش به تاخیر افتاد که دلیل چهار مورد آن مسائل آموزشی و تحصیلات او بود. با این حال زمانی که او سال ۱۹۶۸ از دانشگاه پنسیلوانیا فارغ‌التحصیل شد، مشمول اعزام بود اما سپس تشخیص یک ناراحتی استخوان برای او داده شد و ترامپ خانه ماند و سربازی نرفت!

این اولین باری نیست که ترامپ با انتقاد کهنه‌سربازان روبه‌رو می‌شود. او اولین بار زمانی مورد انتقاد قرار گرفت که سخنانی علیه خانواده یکی از سربازان آمریکایی مسلمان که در عراق کشته شده بود، مطرح کرد. ترامپ همچنین هدف انتقاد شدید خانواده آن تفنگدار ویژه نیروی دریایی آمریکا قرار گرفت که در جریان عملیاتی در یمن کشته شد. این اولین تلفات نظامی در دوران ریاست جمهوری ترامپ بود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала