ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پرداخت 60 میلیون یورو برای انتشار خاطرات اوباما

© AFP 2021 / Mandel Nganپرداخت 60 میلیون یورو برای انتشار خاطرات اوباما
پرداخت 60 میلیون یورو برای انتشار خاطرات اوباما - اسپوتنیک ایران
یک بنگاه انتشاراتی حاضر شده بیش از ۶۰ میلیون یورو ( معادل حدود 250 میلیارد تومان) برای خاطرات باراک و میشل اوباما پرداخت کند.

چنین رقمی برای انتشار یک کتاب بی سابقه است و تاکنون به هیچ یک از رئیس جمهوران قبلی آمریکا پیشنهاد نشده بود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از دویچه وله،‌ بنگاه انتشاراتی «پنگوئن رندوم هاوس» برای در اختیار گرفتن حق انتشار خاطرات باراک اوباما و همسرش میشل ۶۵ میلیون دلار (حدود ۶۱ میلیون یورو) پرداخت کرده است.
این خبر را نشریه فایننشال تایمز منتشر کرده است که یکی از زیر مجموعه‌های این غول انتشاراتی محسوب می‌شود.
رئیس جمهور پیشین آمریکا و برنده جایزه صلح نوبل سال ۲۰۰۹ و همسرش اعلام کرده‌اند که «بخش قابل توجهی» از حق تالیف خاطرات خود را به موسسه‌های خیریه، از جمله موسسه‌ای که خود پایه‌گذاری کرده‌اند می‌بخشند. این دو به تازگی از مردم خواسته‌اند ایده‌های خود برای اجرای پروژه‌های حمایتی را به آنها ارائه کنند.
به نوشته‌ی «اشپیگل آنلاین» خاطرات رئیس جمهوران آمریکا در میان ناشران بین‌المللی بسیار مورد توجه است زیرا به طور معمول چنین کتاب‌هایی را می‌توان در تیراژ‌های بسیار بالا منتشر کرد.
همتایان دیگر اوباما نیز برای خاطرات خود حق تالیف‌های قابل توجهی دریافت کرده‌اند که البته به هیچ وجه قابل مقایسه با رقمی که فایننشال تایمز درباره دستمزد او و همسرش منتشر کرده نیست.
بیل کلینتون برای کتاب خاطراتش که سال ۲۰۰۴ با عنوان «زندگی من» منتشر شد در مجموع ۱۵ میلیون دلار و جورج دبلیو بوش برای کتاب «لحظه‌های تصمیم‌گیری» حدود ۱۰ میلیون دلار دریافت کرده‌اند.
هر دو کتاب یاد شده اندکی پس از نشر به زبان اصلی، به فارسی نیز ترجمه و منتشر شدند. درباره زمان انتشار خاطرات باراک و میشل اوباما که با توجه به محبوبیت زیاد آنها بی‌تردید بسیاری مشتاق ترجمه آن هستند هنوز خبری منتشر نشده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала