دکتر روحانی: اکو برای ایران بسیار حائز اهمیت است

© AP Photo / Bebeto Matthewsحل مناقشات داخلی برای روحانی سخت تر از توافق هسته ای می باشد
حل مناقشات داخلی برای روحانی سخت تر از توافق هسته ای می باشد - اسپوتنیک ایران
حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی پیش از سفر به پاکستان، تصریح کرد: در این سفر علاوه بر حضور در نشست های عمومی، دیدارهای دوجانبه ای نیز با مقامات برخی از کشورها انجام خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر- رئیس جمهور در فرودگاه زاهدان و پیش از عزیمت به پاکستان به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری‌ اقتصادی (اکو)، با اشاره به اهمیت این سازمان منطقه ای گفت: در اجلاس سران اکو که روز چهارشنبه در اسلام آباد تشکیل خواهد شد ،علاوه بر تبادل نظر درباره توسعه سازمان اکو و راههای تقویت  همکاری‌های اقتصادی،ایجاد  امنیت و ثبات در منطقه نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

دکتر روحانی اظهارداشت: اکو برای ایران بسیار حائز اهمیت است و تنها سازمان منطقه‌ای مهمی است که ایران عضو و از مؤسسین آن است و دبیرخانه این سازمان هم در تهران قرار دارد و امروز مسئولیت سنگینی بر دوش ایران و سایر اعضای مؤسس برای توسعه سازمان اکو قرار دارد.

رییس‌ جمهوری خاطر نشان کرد: در اجلاس سران اکو که قرار است فردا در اسلام‌آباد برگزار شود، برنامه‌ریزی و افق 2030 سازمان اکو مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت و در حاشیه این اجلاس ملاقات‌های دوجانبه‌ای هم با برخی سران کشورهای شرکت‌کننده انجام خواهد شد.

دکتر روحانی با بیان اینکه توسعه کشور ایران نیازمند همکاری با سایر کشورها بخصوص کشورهای همسایه است، خاطر نشان کرد: ارتباط با همسایگان برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اکثر اعضای سازمان اکو همسایگان ایران هستند و تقویت همکاری‌های فی مابین برای آینده منطقه نیز بسیار اهمیت دارد.

رییس‌ جمهوری گفت: امروز شرایط منطقه بسیار حساس است و متأسفانه در سال‌های اخیر به مشکلاتی از جمله تروریسم مبتلا شده و در این اجلاس علاوه بر همکاری‌های اقتصادی، مسایل امنیتی و منطقه‌ای با سران سازمان اکو مورد بررسی قرار خواهد گرفت و امیدواریم با همکاری همه کشورهای منطقه امنیت به منطقه عزیز اسلامی‌مان برگردد و شاهد آبادانی و توسعه بیشتر باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی پس از این گفتگوی تلویزیونی و انجام مراسم بدرقه رسمی در فرودگاه بین المللی زاهدان، راهی اسلام آباد پایتخت پاکستان شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала