ضبط و کنترل تلفن های همراه کارکنان کاخ سفید

© AP Photo / Pablo Martinez Monsivaisضبط و کنترل تلفن های همراه کارکنان کاخ سفید
ضبط و کنترل تلفن های همراه کارکنان کاخ سفید - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی کاخ سفید در جلسه ای فوری گوشی های شخصی و کاری کارکنان دفتر خود را ضبط و کنترل کرد.

این اتفاق به دنبال درز پی‌در‌پی اخبار درون کاخ به بیرون و انتشار آن‌ها در رسانه‌ها صورت گرفت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از دویچه وله، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از زمان رسیدن به مقام ریاست جمهوری آمریکا همواره از رسانه‌ها انتقاد کرده و برخی از شبکه‌ها و نهادهای خبری را به نشر اخبار دروغ متهم می کند. ترامپ اخیرا روزنامه‌نگارانی که «سیاست‌های ضد دموکراتیک» او را زیر سوال می‌برند، «دشمن ملت آمریکا» معرفی کرد. رئیس‌جمهور آمریکا هم‌چنین از دعوت برخی از نمایندگان رسانه‌های معتبر این کشور به مراسم «آشنایی با رسانه‌ها» خودداری و از شرکت در جشن سالانه‌ خبرنگاران امتناع کرده است.
در عین حال اغلب «رویدادهای سیاسی پشت پرده‌» در چند هفته‌ گذشته در کاخ سفید، موضوع گزارش‌های گوناگون شبکه‌‌های خبررسانی در این کشور بوده است. چند تن از کارکنان دفتر روابط عمومی کاخ سفید که به این «اسرار مگوی» دسترسی دارند، آن‌ها را در اختیار شبکه‌های ارتباطی قرار داده‌اند.
مجله‌ آمریکایی «پالیتیکو» گزارش می‌دهد که «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید از این رو با فراخواندن کارکنان خود به یک «نشست اضطراری»، دستور داده گوشی‌های شخصی و غیرشخصی آنان را ضبط و داده‌های ذخیره‌شده در آن‌ها را کنترل کنند. در مراسم «ضبط و کنترل»، یکی از وکلای دونالد ترامپ نیز حضور داشته است. اسپایسر هم‌چنین استفاده ازاپلیکشن‌هایی که اخبار را به‌صورت رمز منتقل و آن‌ها را بلافاصله پس از ارسال پاک می‌کنند، ممنوع کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала