در هنگام سقوط آسانسور چه کاری باید انجام دهیم؟ (ویدئو)

Telegram
شاید بارها شنیده باشید که به صنایع ساخت بشر نمی توان 100 درصد اعتماد کرد و آسانسور نیز یکی از همین اختراعاتی است که در صورت خرابی می تواند جان مسافران را به خطر بیاندازد.

به گزارش اسپوتنیک، دستورالعمل هایی به تازگی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که توصیه هایی را در هنگام سقوط آسانسور به همراه دارد.
این ویدئو به سرعت توسط کاربران بسیاری به اشتراک گذاشته می شود. در این مطلب به افراد توصیه می شود در هنگام سقوط آسانسور چه نکاتی را باید رعایت کنند تا دچار آسیب جدی نشوند و حتی در صورت سقوط آوار در آسانسور پس از سقوط زنده بمانند.

 


 


یکی از مهمترین کارهایی که باید در هنگام سقوط آسانسور انجام دهیم این است که بر روی کف آسانسور به پشت دراز بکشیم و تا جایی که ممکن است دست ها و پاهای خود را بکشیم و از هم باز کنیم. سپس بازوی یک دست را زیر سر قرار دهیم تا نقش بالشت را بازی کند و با دست دیگر از صورت محافظت کنیم به طوری که دست روی صورت قرار بگیرد تا اگر آواری در هنگام سقوط آسانسور به پایین افتاد دست مانع از اصابت آن با صورت شود.
گاهی ممکن در حالت سقوط آسانسور شخص دچار استرس و یا هیجان شود و به بالا و پایین بپرد. این کار به شدت نهی شده است زیرا با این کار هم به سقوط بیشتر و سریع تر آسانسور کمک می شود و هم در صورت اصابت اتاقک آسانسور با زمین فشار زیادی به بدن و پاها می آید.
نکته دیگری که نباید انجام دهیم این است که پاها در هنگام سقوط آسانسور اکیدا نباید به صورت خم شده باشد و از حالت ایستاده به شدت پرهیز کنیم.
این مطلب سوالات بسیاری را برای کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک ایجاد کرد.
کاربری در قسمت نظرها سوال کرده است که اگر آسانسوری جای کافی برای دراز کشیدن نداشته باشد چه باید کرد؟
کاربر دیگری پرسیده است که در صورتی که عده ای در آسانسور باشیم چگونه می توان از این اتفاق جان سالم به در برد؟

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала