اولین جلسه مذاکرات ایران و عربستان درباره حج 96

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiyاولین جلسه مذاکرات ایران و عربستان درباره حج ۹۶
اولین جلسه مذاکرات ایران و عربستان درباره حج ۹۶ - اسپوتنیک ایران
Telegram
نخستین جلسه مذاکرات حج تمتع 96 بین هیئت مذاکره کننده کشورمان و مسئولان حج عربستان در حالی برگزار شد که تیم مذاکره کننده کشورمان بر حقوق حجاج ایرانی تاکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، نخستین جلسه مذاکرات بین هیئت جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی حمید محمدی و هیئت وزارت حج عربستان به سرپرستی محمد صالح بنتن وزیر حج عربستان بعد ازظهر امروز برگزار شد.
در این نشست دو ساعته که در محل وزارت حج عربستان و با استقبال رسمی وزیر حج عربستان از سرپرست سازمان حج و زیارت و هیئت همراه در جده برگزار شد، طرفین به ارائه دیدگاههای خود پرداختند.
در این دیدار حمید محمدی سرپرست هیئت ایرانی ضمن تبیین مواضع و انتظارات جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر حقوق حجاج ایرانی که پیش تر رئوس آن به وزارت حج عربستان اعلام شده بود، به تشریح نقطه نظرات جمهوری اسلامی ایران در این ارتباط پرداخت.
همچنین وزیر حج عربستان نیز برنامه‌های وزارت متبوعش برای حج آتی را تشریح و ابراز امیدواری کرد که حج آتی با حضور حجاج ایرانی برگزار شود.
مقرر شد ابعاد مختلف موضوعات حج تمتع 96 در نشستهای آینده دو طرف مورد بررسی قرار گیرد.
هیئت مذاکره کننده ایران متشکل از مسئولان سازمان حج و زیارت و نماینده رهبر ایران روز چهارشنبه تهران را به مقصد عربستان ترک کردند و امروز نخستین جلسه مذاکرات برای حج تمتع 96 میان دو کشور برگزار شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала