برج ساز معروف تهران و ناتوانی مراجع قانونی

© Sputnik / Somayeh Pasandide نمایی از تهران از روی ارتقاعات شهرک قائم
نمایی از تهران از روی ارتقاعات شهرک قائم - اسپوتنیک ایران
Telegram
اعضای شورای شهر تهران از تبدیل منطقه یک به پارکینگ متحرک گلایه کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا- مختاباد صبح امروز در سیصدوسی‌ودومین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از استماع گزارش دبیر دبیران شورایاری منطقه یک با بیان اینکه متاسفانه شاهد اتفاق ساخت و ساز معکوس در شهر تهران هستیم، گفت: در همه کشورهای دنیا مرکز شهر محل ساخت و سازهای بلندمرتبه است؛ اما در تهران شاهد این هستیم که مراکز تجاری در اطراف تهران ساخته می‌شود و مرکز شهر نیز به مرور به بافت فرسوده بدل می‌شوند.

وی با بیان اینکه تنها شاهد رونق ساخت و ساز در مناطق یک تا سه هستیم، گفت: تمام ساخت و سازها در 10 درصد مساحت تهران انجام می‌شود و مابقی تهران نیز در حال تبدیل شدن به بافت فرسوده هستند.

رییس کمیته هنری شورای شهر تهران با اشاره به یک مورد ساخت و ساز در منطقه یک گفت: یک برج ساز معروف در حال برج ساختن در یک کوچه است و متاسفانه شاهد هستیم که هیچ اهمیتی به زندگی مردم نمی‌دهند به گونه‌ای که شهرداری نیز از پس آن بر نمی‌آید.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل قناعتی عضو هیات رییسه شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه یک برج ساز معروف در خیابان عمار در حال ساختن برجی 16 طبقه است، گفت: متاسفانه این برج‌ساز معروف 30 درصد مصوبه برج‌باغ را رعایت نکرده و حتی از سطح اشغال نیز فراتر رفته است.

وی در مورد ترافیک پروژه‌های بزرگ تجاری در حال ساخت و فعالیت در منطقه یک نیز گفت: این پروژه‌های بزرگ سر و ته ندارند و منطقه یک را به یک پارکینگ متحرک تبدیل کرده‌اند.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران افزود: باید یک جلسه فوق‌العاده‌ای در منطقه یک برگزار کنیم تا در مورد شرایط این منطقه تصمیم نهایی بگیریم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала