لوپن : اسد جایگزینی در سوریه ندارد

© Sputnik / Ramil Sitdikovلوپن : اسد جایگزینی در سوریه ندارد
لوپن : اسد جایگزینی در سوریه  ندارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
مارین لوپن، نامزد راست گرای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در جریان سفر خود به لبنان تاکید کرد که جایگزین قابل قبولی برای بشار اسد در سوریه وجود ندارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا ، سایت اینترنتی النشره نوشت: مارین لوپن، نامزد راست‌گرای انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه و رهبر جبهه ملی تندرو در این کشور در گفتگوی تلویزیونی بیان داشت: من نگرانی لبنان درباره سوریه را درک می‌کنم. دیدگاه سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان درباره سوریه با نظر من متفاوت است و ما از دو کشور مختلف هستیم. اولویت برای من از بین بردن داعش است، برای آنکه این گروه تروریستی بزرگترین خطر در منطقه و فرانسه است و حوادث تروریستی در کشور ما به کشته شدن حدود ۳۰۰ تن منجر شده است.
وی تأکید کرد: داعش تهدیدی برای منطقه و فرانسه است و جنایت‌های خصمانه ای را مرتکب شده است. این جنایت‌ها فرانسه و فرانسوی‌ها را آزار می‌دهد و من باز هم تأکید می‌کنم که اولویت من از بین بردن داعش است. اینکه روسیه برای از بین بردن داعش وارد مداخله شد به این دلیل است که روسیه از خطر داعش به ویژه در مناطقی در روسیه می‌ترسد.
لوپن گفت: "من شخصا بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه را نمی‌شناسم و هرگز با او دیدار نخواهم کرد. موضع من در قبال وی ژئوپولتیک است و ما درباره سوریه دو انتخاب داریم یعنی اسد یا داعش که مطمئنا اسد گزینه بهتری است. ما با همین اوضاع در لیبی مواجه شدیم طوری که به ما گفتند معمر قذافی، دیکتاتور است اما آشوب جای آن را گرفت. همین مساله در عراق نیز درباره صدام رخ داد اما چه کسی جایش را گرفت؟ آشوب و داعش."
لوپن تأکید کرد: من نماینده افراط‌گرایان و تندروها نیستم بلکه ملی‌گرایی هستم که از حاکمیت فرانسه و کشورهایی که حاکمیت برایشان معنی دارد از جمله لبنان حمایت می‌کنم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала