ترامپ علی رغم اعتراضات به لندن سفر خواهد کرد

© AP Photo / Susan Walshترامپ علی رغم اعتراضات به لندن سفر خواهد کرد
ترامپ علی رغم اعتراضات به لندن سفر خواهد کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دولت انگلیس از دعوت دونالد ترامپ برای سفر به این کشور حمایت کرد.

این سفر در حالی انجام خواهد شد که تظاهرات گسترده‌ای علیه این تصمیم در مقابل پارلمان انگلیس برگزار شده و مخالفت‌هایی از سوی قانونگذاران مطرح گردید.
به گزارش اسپوتنیک ،ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترزنوشت: دولت ترزا می، نخست وزیر انگلیس می‌خواهد بر روابط "ویژه‌اش" با آمریکا تاکید کرده و توافق تجاری را با این کشور همزمان با آماده سازی روند خروج از اتحادیه اروپا تضمین کند.
آلن دانکن، معاون وزیر خارجه انگلیس به پارلمان این کشور گفت: به دلیل نقش "کاملا محوری" آمریکا، بر این باوریم که این تصمیم "کاملا درست" است و ما باید از تمامی توان خود برای ایجاد زمینه‌های مشترک با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا استفاده نماییم.
وی دعوت رسمی از رئیس جمهوری آمریکا برای سفر به انگلیس را مهمترین ابزار دیپلماتیک دانست و گفت: این سفر باید همانطور که برنامه‌ریزی شده، صورت گیرد.
حمایت از تصمیم دولت انگلیس برای دعوت ترامپ به این کشور در حالی صورت گرفته که ۸ / ۱ میلیون تن از مردم انگلیس طوماری را برای توقف این سفر امضا و اعلام کردند، سفر ترامپ به این کشور اروپایی باعث "شرمساری ملکه الیزابت" می‌شود.
همچنین تایید این تصمیم درحالی صورت گرفته که حدود ۷۰۰۰ تن از معترضان به سفر ترامپ در مقابل پارلمان تجمع کرده و ضمن سر دادن شعارهایی ضد ترامپ، پلاکاردهایی را به دست داشتند که نشان از خشمشان از این سفر بود.
ترزا می نیز گفته است که در فکر کنسل کردن این سفر نیست و از آن حمایت کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала