اخراج یک مقام ارشد به خاطر انتقاد از ترامپ

© REUTERS / Joshua Robertsاخراج یک مقام ارشد به خاطر انتقاد از ترامپ
اخراج یک مقام ارشد به خاطر انتقاد از ترامپ - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک مقام ارشد دولت ترامپ به خاطر انتقاد از سیاست ها و حلقه ی داخلی مشاوران رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی خصوصی ، اخراج شد.

به گزارش اسپوتنیک، ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس اطلاع داد: "کریگ دیر" که یک ماه پیش به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به سمت ریاست بخش نیم کره غربی شورای امنیت ملی رسیده بود، روزجمعه اخراج شد.
یک مقام ارشد کاخ سفید تایید کرد که کریگ دیر از این پس برای این شورا کار نمی‌کند و به کار قبلی خود در دانشگاه دفاع ملی بازگشته است.
سارا هاکبی،‌ سخنگوی کاخ سفید یکشنبه گفت که این مقام به کار قبلی‌اش بازگردانده شده است.
او در پاسخ به این سوال که آیا کارمندان دولت باید نگران باشند که در صورت انتقاد اخراج می‌شوند، گفت: کسی که وظیفه‌اش اجرای دستور رئیس‌جمهوری است،‌ نباید علیه دستور کار رئیس‌جمهوری باشد.
مقام‌های آگاه می‌گویند که اخراج کریگ دیر به سخنان هفته گذشته او در یک محفل خصوصی مرتبط است. به گفته آنها، این مقام از سیاست‌های ترامپ در آمریکای لاتین خصوصا مکزیک به شدت انتقاد کرده بود.
ترامپ در هفته اول ریاست جمهوری‌اش دستور ساخت دیواری در مرز با مکزیک را صادر کرد. این امر موجب شد تا رئیس‌جمهوری مکزیک سفرش را به واشنگتن لغو کند.
همچنین به گفته برخی منابع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود کریگ دیر درباره دختر ترامپ نیز در این محفل خصوصی صحبت و وی را "جذاب" خطاب کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала