معاون رئیس جمهور ونزوئلا توسط آمریکا تحریم شد

© REUTERS / Jorge Silvaمعاون رئیس جمهور ونزوئلا توسط آمریکا تحریم شد
معاون رئیس جمهور ونزوئلا توسط آمریکا تحریم شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دولت دونالد ترامپ، معاون رئیس جمهور ونزوئلا را به اتهام دست داشتن در قاچاق بین المللی مواد مخدر در فهرست تحریم ها ی خود قرار داد.

به گزارش اسپوتنیک ، خبرگزاری ایسنا، به نقل از آسوشیتدپرس اطلاع داد: حکم تحریم اجرایی که کاخ سفید می‌گوید نتیجه یکسال تحقیقات است، باعث تشدید تنش‌ها میان دولت واشنگتن و ونزوئلا می‌شود.
طارق العیسمی، معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا یکی از مقامهای ارشد این کشور است که از سوی آمریکا هدف تحریم قرار گرفته است.
وزارت خزانه داری آمریکا همچنین سامارک لوپز، یک تاجر ثروتمند ونزوئلایی را نیز تحریم کرده و وی را دستیار العیسمی در کسب درآمدهای حاصل از پولشویی از طریق شبکه‌ای از شرکت‌ها در چندین کشور مختلف می داند.
به عنوان بخشی از این اقدام دارایی‌های 13 کمپانی که لوپز مالک و یا مدیر آنها بوده از جمله 5 شرکت در فلوریدا مسدود خواهد شد و این دو تن از ورود به آمریکا منع خواهند شد. دارایی‌های چندین شرکت املاک و مستغلات در میامی که با لوپز ارتباط داشتند و همچنین ده‌ها میلیون دلار پول نقد نیز مسدود می‌شود.
این در حالی است که هنوز دولت ونزوئلا یا طارق العیسمی که مدت‌ها هرگونه اتهامی را رد کرده، نسبت به این اقدام آمریکا واکنشی نشان نداده‌اند. تنها لوپز در بیانیه‌ای این اقدامات را بی پایه و اساس و با انگیزه سیاسی دانست.
اعمال این تحریم‌ها یک هفته پس از آن صورت گرفت که 34 نفر از قانونگذاران دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا در نامه‌ای از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور کشورشان خواستند تا از طریق انجام تحقیقات علیه العیسمی و اعمال فوری تحریم‌ بر ضد مقامات ارشد ونزوئلا که در "فساد و نقض حقوق بشر" نقش داشته‌اند، دولت سوسیالیست ونزوئلا را تحت فشار بیشتری قرار دهند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала