عراقچی: مذاکرات ایران و روسیه در وین و نیو یورک ادامه می یابد

© AFP 2022 / Atta Kenareعراقچی: مذاکرات ایران و روسیه در وین و نیو یورک ادامه می یابد
عراقچی: مذاکرات ایران و روسیه در وین و نیو یورک ادامه می یابد - اسپوتنیک ایران
عباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه ایران پس از مذاکرات با سرگئی ریابکوف همتای روسی خود در مسکو اعلام کرد که روسیه و ایران توافق کردند رایزنی های دوجانبه را در وین و نیو یورک ادامه دهند.

دیروز چهارشنبه مذاکران پنج ساعته میان سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه و عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران در مسکو انجام شد.
به گزارش "اسپوتنیک" به نقل از خبرگزاری "ایرنا"، عراقچی در مصاحبه با این خبرگزاری گفت "برجام، محور اصلی مذاکرات انجام شده با سرگئی ریابکوف بود ولی با استفاده از فرصت پیش آمده، در باره دیگر موضوع های بین المللی از جمله همکاری های ایران و روسیه در باره سوریه، موضوع سلاح های شیمیایی این کشور و مسائل خلع سلاح به طور کلی نیز رایزنی و تبادل نظر شد".
معاون وزیر خارجه ایران با اشاره به اینکه در مذاکرات مسکو برخی مشکلات اجرایی در حوزه برجام و چالش هایی که ممکن است در آینده شکل گیرد، به طور مفصل مورد بحث قرار گرفته، افزود: "قرار شد که در روزها و هفته های آینده مذاکرات فشرده ای در سطوح مختلف بین نمایندگی های بین المللی دو کشور در وین و نیویورک و سفارت خانه ها انجام شود و اگر لازم باشد، بین من و ریابکوف نیز دو باره مشورت هایی صورت گیرد".

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала