گرم ترین و سردتر شهرهای ایران کجاست؟

© Fotobank.ru/Getty Images / David McNewرکورد گرما در جنوب ایران – 74 درجه سلیسیوس
رکورد گرما در جنوب ایران – 74 درجه سلیسیوس - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ایران از اختلاف ۴۹ درجه‌ای دما میان سردترین و گرم‌ترین نقاط این کشور خبرداد و گفت: اردبیل با ۲۴ درجه زیر صفر سردترین و بندرعباس با ۲۵ درجه بالای صفر گرم‌ترین مناطق در مراکز استانی کشور به شمار می‌روند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم- احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور، اظهار کرد: سامانه بارشی که از عصر سه شنبه وارد کشور شده بود امروز در نیمه شرقی کشور به فعالیت ادامه می‌دهد و بر همین اساس استانهای واقع در جنوب، جنوب شرق،‌ شرق و شمال شرق با پدیده بارش برف،‌ باران، وزش باد و رعد و برق مواجه می‌شوند.

وی افزود: امروز شدت بارشها در استانهای خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خواهد بود که این سامانه بارشی از اواخر وقت امروز جمعه به تدریج از مرزهای شرقی کشور خارج خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه روز شنبه غالب مناطق کشور جوی نسبتاً آرام و پایدار را دارند، اظهار کرد: تنها در نوار شرقی کشور شاهد وزش باد نسبتاً شدید خواهیم بود.

وظیفه افزود: امروز خلیج فارس و دریای عمان نیز  به سبب وزش باد مواج و طوفانی خواهد بود و توصیه‌های لازم در این مورد صادر شده است.

وی تصریح کرد: از فردا و با آرام شدن شرایط جوی در اکثر نقاط کشور شاهد افزایش نسبی دما و گرم‌تر شدن هوا هستیم.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور ، اردبیل با 24 درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس را با 25 درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای امروز تهران در سردترین لحظات به پنج درجه زیر صفر رسید که این روند فردا در سردترین لحظات به سه درجه زیر صفر خواهد رسید و البته شاهد افزایش دما خواهیم بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала