گزارش و تحلیل

اسپوتنیک «قاتلان» اسد را افشا کرد

© AFP 2022 / Joseph Eidاسد: غرب از روسیه درخواست کرده حمله ارتش سوریه به تروریست ها را متوقف کند
اسد: غرب از روسیه درخواست کرده حمله ارتش سوریه به تروریست ها را متوقف کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
این روزها رسانه‌ها گزارش کردند که گویا بشار اسد رئیس جمهور سوریه سکته مغزی کرده است. خود پرزیدنت اسد با برگزاری دیدار با صنعتگران حومه های دمشق این شایعه را رد کرد

یک منبع سوری خبرگزاری اسپوتنیک گفت که در آن دیدار امکانات احیا و ازسرگیری تولیدات محلی بررسی شد که به پیشرفت اقتصاد مساعدت خواهد کرد. نماینده صنعتگران به رئیس جمهور سوریه گفت که بسیاری تولید کنندگان بر اثر جنگ کارخانه های خود را از دست دادند ولی آن‌ها بی‌رغبت نشده و کارگاه های کوچک را باز کرده و به کار خود ادامه دادند. آن‌ها به تولیدات خود باز گشته و مصمم اند تولید محصول خود را در سطح سابق احیا کرده و دو باره اجناس خود را در سراسر جهان بفروشند زیرا محصولات آن‌ها از کیفیت و حیثت بالا برخوردار است

بشار اسد گفت:

«اراده سوری ها به زندگی یک از عوامل اصلی پایداری کشور ما در برابر دشواری ها است. صنعتگران سوریه با وجود تلفاتی که متحمل شدند به کار خود ادامه می‌دهند و این — منبع غرور ملی ما است».

به گفته ى بعضى از رسانه هاى عربى بشار اسد رييس جمهور سوريه به علت سكته مغزى در بيمارستان بسترى شد. همراه با اين خبر شايعاتى مبنى بر سوء قصد بر جان وى در رسانه آغاز شده است. - اسپوتنیک ایران
بشار اسد دچار سكته مغزى شده است
بشار اسد هم بصورت پایدار شایعات در باره مرگ و یا بیماری سنگین خود را رد می کند. چند روز قبل از انتشار خبر سکته مغزی، شایع شد که گویا یک محافظ ایرانی او را با ضرب گلوله کشت.

در تاریخ 27 ژانویه یک تکذیبیه در صفحه رسمی رئیس جمهور سوریه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. در آن آمده است:

«گزارش ها در روزنامه‌ها منتشر می شوند. راستای این گزارش ها و منابع پولی مؤلف ها معلوم است. این گزارش ها فقط تمایلات مؤلف ها را منعکس می کند. این شایعات زمانی ظاهر می‌شوند که موقعیت سیاسی و نظامی در سوریه با آنچه که آن‌ها در سالهای اخیر برای سوریه می‌خواهند مطابقت ندارد».

در روزهاى اخير در مطبوعات، اخبارى مبنى بر بيمارى بشار اسد منتشر شده است. - اسپوتنیک ایران
چرا بشار اسد مرتبا كشته مى شود؟
جا دارد گفته شود که اینگونه خبر ها بطور منظم در مطبوعات منتشر می شود.

گزارش سکته مغزی اسد در نوامبر 2015 در مطبوعات کشور های عربی خلیج فارس ظاهر شد و کانال العربیه این خبر را در ماه فوریه 2016 پخش کرد.

خبر های های ترور رئیس جمهور سوریه از آغاز بحران در آن کشور تا کنون منتشر می شوند. در مارس 2013 گزارش شد که یک گروه ناشناس هنگام نبرد در دمشق اسد را کشته است. در ماه های مارس و دسامبر 2015 گزارش شده بود که یک محافظ، رئیس جمهور سوریه را ترور کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала